Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

10 tipů na nejlepší ChatGPT pluginy a jak je efektivně využívat

Plugins nebo pluginy jsou moduly, které přidávají funkci do existujícího programu. Nejpoužívanější chatbot ChatGPT můžete vylepšit pluginem podle toho, jaký druh informací hledáte. Tyto pluginy se dají používat od začátku roku 2023 a využívat jich můžete pokud máte předplacenou verzi ChatGPT Plus.

Kde najít ChatGPT pluginy

Předtím než začnete pluginy v ChatGPT používat, je potřebné nastavit si k nim přístup.

1. Přihlaste se do ChatGPT plus a v dolním levém rohu rozklikněte tři tečky – nastavení. Zvolte možnost Settings&Beta.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

ChatGPT pluginy - jak je používat

2. V nastaveních Settings zvolte možnost Beta Features a aktivujte Plugins.

ChatGPT pluginy - jak je používat

3. Přejděte do nového chatu, zvolte, GPT-4 a přes No plugins enabled přejděte na Plugin store.

ChatGPT pluginy - jak je používat

4. V Plugin store vyberte plugin, který potřebujete a nainstalujte ho. Nebojte se experimentovat a zkoušet různé pluginy – častokrát ostanete mile překvapení.

ChatGPT pluginy - jak je používat

5. Pak stačí zvolit plugin, se kterým chcete pracovat a můžete se do toho pustit!

ChatGPT pluginy - jak je používat

10 tipů na nejlepší ChatGPT pluginy

Na Plugin store naleznete množství pluginů, které slouží na nespočetné množství účelů. I když nehledáte nic konkrétního určitě naleznete Plugin, který vás osloví. My se vám pokusíme shrnout zajímavé i užitečné pluginy, spolu s tipy na jejich využití.

1. Speak – plugin na překlady

Skvělá pomůcka po lingvisty je Plugin Speak. Plugin ponouká překlady i vysvětlení cizojazyčných frázi. Na překlad existuje spousta jiných aplikací, ale The Speak nepřekládá jenom tak, v úvahu bere nuance jazyka. Můžete se například zeptat jak zdvořile požádat o účet ve francouzštině, čím zajistíte, že překlad bude mít ten správný tón, kterým chcete otázku položit.

Můžete jej také využít na vysvětlení frázi, která se nedají přeložit do vašeho jazyka přesně. Plugin vám dokonce pomůže k pochopení kulturního kontextu.

2. Canva – vytvořte grafický design s pluginem

Vytváření obsahu v Canvě je docela intuitivní záležitostí. Stále však stojí čas. Když chcete proces urychlit, můžete na to využít právě plugin Canva, kterému můžete zadat například vytvoření náhledového obrázku na potřebné téma pro váš projekt. Prompt může znít i tahle „Vytvoř náhledový obrázek k článku Nejlepší internetové vyhledávače“. Nejlepší na této funkci je možnost post editace, kdy se umíte překliknout přímo do nástroje Canva a vytvořený dizajn upravit podle své potřeby nebo představy.

3. Wolfram – plugin na výpočty

I přesto, že ChatGPT je skvělým virtuálním asistentem a umí generovat skvělé odpovědi rychle, není dokonalý. Když chcete ChatGPT používat na poskytování spolehlivých dat, přidejte plugin WolframAlpha, který využívá složité algoritmy k zodpovězení otázek týkajících se i sofistikovaných výpočtů, nebo na získávání přesných dat.

4. Expedia – lehčí organizace díky pluginu

Cestovní kancelář zdarma? Plugin Expedia vám pomůže naplánovat všechny aspekty vaší dovolené. Požádejte ChatGPT o nalezení letů, ubytování, aktivit a zeptejte se na doporučení v dané lokalitě. I když je zatím ve fázi testování, může vám výrazně ulehčit práci spojenou s organizací vašeho výletu.

5. Argil AI – plugin na generování obrázků

Plugin, který vám pomůže generovat obrázek podle potřeby. Plugin funguje na principu generace na základě jednoduchého slovného popisu uživatelem. Do promptu zadejte například „Západ slunce s výhledem na hory“ a Agril AI se postará o vizuální výsledek.

6. WebPilot – vyhodnoťte obsah stránky díky pluginu

Skvělým pomocníkem pro práci s weby je WebPilot. Po zadání vybrané URL můžete pracovat s konkrétními informacemi na stránce. Plugin ocení především tvůrci obsahu i editory, kteří potřebují rychle pochopit o čem je daný web. WebPilot dokáže rychle a efektivní vyhodnotit obsah stránky a vytvoří pro vás popis shrnující podstatu webu. Kromě toho s ním můžete konverzovat o podnětech k obsahu na daném webu.

7. Video summary – plugin na shrnutí videa

Když chcete shrnout to nejlepší z videa na Youtube, stačí do pluginu zadat URL videa a získáte ty nejdůležitější body videa v přehledném seznamu.

8. Link Reader – sumarizační plugin

Další skvělý sumarizační plugin, který shrne potřebné informace ze stránek, PDF dokumentů, prezentací v PowerPointu i jiných dokumentech. Při dělaní researche můžete pomocí pluginu Link Reader můžete umožnit spoustu času a dostat všechny potřebné informace v kondenzované podobě.

9. Speedy marketing – generujte obsah pluginem

Praktický nástroj, který vám pomůže s generováním obsahu pro váš web nebo blog. Speedy Marketing vám umožní psát úderní texty i bez najímaní copywritera. Pokud podnikáte a potřebujete svůj obsah aktualizovat na pravidelné bázi, tento plugin vám značně ulehčí práci a vytvoří obsah vhodný pro SEO.

10. There’s an AI For That – najděte plugin na všechno

Všechny předchozí vypsané pluginy jsou zaměřeny spíše monotematicky. Plugin There´s an AI For That je však víceméně sbírkou všech. Díky tomuto pluginu najdete nejlepší nástroj, který vám pomůže s jakýmkoli problémem v profesním i osobním životě. Editory, konvertory a mnoho jiného.

Jaké jsou limity ChatGPT?

Vzhledem k tomu, že momentálně je dostupná jenom beta verze, je potřeba při práci s pluginami brát tenhle aspekt do úvahy. Při používaní pluginů můžete narazit na omezení 50 dotazů každé tři hodiny ve verzi GPT-4. Předtím než začnete pracovat si ujasněte záměr.

Více obsahu pro ChatGPT naleznete v našich dalších článcích:

Autor: SEOPRAKTICKY.CZ

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit