Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Nový testovací nástroj od Bing může pomoci s problémy v robots.txt

Obvykle zde píšeme hlavně o novinkách ve vyhledávačích Google a Seznam. Důvod je zřejmý. Jedná se u nás o nejvíce využívané vyhledávače. Nyní se ovšem podíváme i na Bing, který patří pod Microsoft.

Tak jako má Google svoji službu pro webmastery – Google Search Console, má i Bing svůj  Bing Webmaster tool. V této službě můžete sledovat výkon svého webu, soubory sitemap a další informace, stejně tak jako v GSC.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

 

Informace do Bing Webmaster Tool můžete jednoduše exportovat ze svojí stávající Google Search Console.

Bing nyní přináší další vylepšení, a to robots.txt checker. Tento nástroj vám pomůže analyzovat problémy se soubory robots.txt a upozornit na chyby, kvůli kterým by roboti mohli mít problém prozkoumat vaše e-shopy a weby. Přečtěte si také, jak robots.txt správně nastavit.

SEO specialisté mohou pomocí tohoto nástroje otestovat a ověřit svůj soubor robots.txt nebo zkontrolovat, zda je blokována některá z adres URL, proč je blokovaná a pro jakého robota..

Změny lze také provést v souborech robots.txt pomocí editoru.

Tester pracuje jako Bingbot a AdIdxbot (robot používaný reklamami Bing) a můžete mezi nimi přepínat. Tento nástroj také umožňuje odeslat požadavek na Bing, o tom, že váš soubor robots.txt byl aktualizován.

Pokud potřebujte tento nástroj i pro Google roboty, využijte robots testing tool.

Když chcete najít všechny důležité informace o robots.txt na jednom místě – k čemu slouží soubor robots.txt, jak jej vytvořitaktualizovat i jak pracovat se sitemapou robots.txt – vše naleznete v přehledném článku Robots.txt: Kompletní průvodce, návod, tipy a rady.


Pokud chcete vědět víc pro Bing Webmaster Tools, nástroj a platformu, která slouží k monitorovaní, správě a optimalizaci webových stránek ve vyhledávači Bing, přečtete si článek Bing Webmaster Tools: Kompletní průvodce pro webmastery.


Pokud chcete vědět víc pro (Microsoft) Bing Ads, pro koho se Microsoft Advertising hodí, ale i návod pro začátečníky, přečtete si článek Microsoft (Bing) Ads: návod, přihlášení, tipy.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit