SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google opět čelí problémům s indexací

Možná jste si všimli, že minulý čtvrtek měl Google problémy s indexací nového obsahu webových stránek, který se ale podařilo do víkendu odstranit. Je to jen jeden z řady posledních problémů, kterým Google čelí v oblasti indexace.

Google ukládá výsledky, které vidíte na stránkách výsledků vyhledávání, do svého indexu. Pokud dojde k potížím s indexem, může to ovlivnit, jak Google vyhledává. A to se právě stalo…

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Google ztratil část svého indexu v dubnu kvůli problému s nasazením plánovaných změn a uvedl oficiální vysvětlení: „…když jsme aktualizovali index v některých našich datových centrech, malé množství dokumentů náhodně vypadlo z indexu.“

Google tyto problémy komunikoval také na svém Twitteru a dokumentuje je také v Google Search Console na stránce anomálií dat a v přehledech Google Search Console. V přehledech Google Search Console může Google přidat indikátor upozorňující na problém a odkazovat jej na stránku anomálií dat.

přehled anomálií Google

Pokud jste v poslední době zaznamenali nějaký problém s indexací Vašich stránek, zkontrolujte si je v Collabimu.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit