Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Aktualizace přehledů v Google Search Console

Přehled “Pokrytí” v Google Search Console dostává 4 nové aktualizace, aby vlastníci stránek byli lépe informováni o problémech s indexováním.

Od spuštění služby “Pokrytí” v roce 2018 sbírá Google zpětnou vazbu od uživatelů GSC ohledně vylepšení, které by v budoucnu rádi provedli.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Změny, které se nyní zavádějí, jsou založeny na zpětné vazbě poskytnuté komunitou webmasterů.

Seznam změn v přehledu Pokrytí ve službě Search Console zahrnuje:

  • Odebrání obecného typu problému „anomálie při procházení“ – všechny chyby procházení by nyní měly být mapovány na přesnější problém.
  • Stránky, které byly odeslány, ale blokovány souborem robots.txt a byly indexovány, jsou nyní hlášeny jako „indexovány, ale blokovány“ a jsou zobrazeny jako upozornění namísto „odeslány, ale blokovány“, které se zobrazovaly jako chyba
  • Přidání nového varování: „indexováno bez obsahu“
  • Soft 404 hlášení je nyní přesnější

Anomálie při procházení

Pokud jde o chyby procházení, už se nemusíte zabývat žádnými dohady, protože problém „anomálie při procházení“ je nahrazován konkrétními problémy a řešeními.

Indexováno ale blokováno

Vlastníci stránek budou s jistotou vědět, zda je stránka indexovaná Googlem, ale blokována souborem robots.txt, protože v přehledu bude uvedeno „ indexováno ale blokováno“, nikoli „ odesláno ale blokováno“. Odeslání adresy URL není totéž jako její indexování a přehled je nyní aktualizován, aby tuto informaci lépe odrážel.

Přesnější hlášení 404

Soft 404 reporting je údajně přesnější a přidává se k němu i zcela nové vydání s názvem „indexováno bez obsahu“. Podívejte se blíže na tento problém v případě, že se objeví v jedné z vašich zpráv.

Indexováno bez obsahu

Na stránce nápovědy k Search Console se říká, že je indexováno bez obsahu :

“Tato stránka se zobrazuje v indexu Google, ale Google z nějakého důvodu nemohl přečíst obsah.” Možné důvody spočívají v tom, že stránka může být maskovaná na Google nebo může být ve formátu, který Google nedokáže indexovat. Toto není případ blokování souboru robots.txt. “

Pokud narazíte na indexovaný bez problému s obsahem, znamená to, že adresa URL je v indexu Google, ale jeho webové prohledávače nemohou obsah zobrazit.

To by mohlo znamenat, že jste omylem publikovali prázdnou stránku, nebo se na stránce vyskytla chyba, která brání Googlu v zobrazení obsahu.

Nástroj Kontrola adresy URL vykreslí stránku tak, jak ji vidí Google, což může pomoci pochopit, proč není obsah viditelný pro webové prohledávače Google.

Podrobný přehled a návod jak pracovat s Google Search Console naleznete v článku Google Search Console: Kompletní návod, triky, postupy pro 2023.

Zdroj: https://www.searchenginejournal.com/google-makes-4-changes-to-index-coverage-report/392163/

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit