SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Doména třetího řádu (subdoména)

Doména třetího řádu (L3 doména, subdoména) se skládá z třetí části domény www.collabim.cz, a nejčastěji se používá v základním tvaru www pro zobrazení primárního obsahu webu, ale může mít prakticky jakýkoliv tvar pro libovolné použití (např. help.collabim.cz).

Vyhledávače považují subdomény za samostatnou stránku s vlastním rankem za předpokladu, že je na subdoménách unikátní obsah. Mohou tak být využity jako součást SEO strategie, kdy se pokoušíte na jeden dotaz (klíčové slovo) umístit na více jak dvou pozicích v neplacených výsledcích vyhledávání (Google v roce 2019 umožňuje zobrazit max. 2 stránky od jedné domény na 1 klíčové slovo).

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Subdoména se také často využívá pro zaheslované beta verze webu, které mají zákaz procházení crawlery a můžete na nich interně testovat změny v designu / kódování / programování (např. beta.collabim.cz).

Pokud na subdoménách provozujete shodný či podobným obsah a jsou tyto podobnosti rozpoznány, může být vybrána pouze jedna doména jako hlavní a ostatní budou penalizovány.

Subdomény se zřídka kdy používají pro jazykové mutace a blogy. Pro jazykové mutace je lepší využíti domény prvního řádu (collabim.sk) a pro blogy podadresáře (collabim.cz/akademie/blog/).

Autor textu: Honza Vanžura & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Pozitivně

Míra závažnosti: Nízká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit