Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Doména prvního řádu (TLD)

Doménu prvního řádu (L1 doména, nejvyššího řádu) se skládá z první části domény www.collabim.cz a je stanovena internetovou standardizační organizací IANA. Jedná se o tzv.: TLD kódy, které se rozlišují na ccTLD určené pro konkrétní zemi (např. pro Českou republiku je ccTLD kód .cz, pro Slovenskou republiku zas .sk) a globální kódy označené gTLD určené pro mezinárodní umístění (např. .com, .info, .net, .org).

Pro vyhledávače TLD kód není klíčový a záleží více na použitém jazyce pro obsah, než na tom, zda-li pro české stránky použijete .cz vs. .com. Obecně se však doporučuje provozovat jazykové mutace s konkrétním ccTLD kódem, už jen kvůli lepší uživatelské zkušenosti, důvěryhodnosti a s tím spojenou vyšší šancí na proklik a ovlivnění CTR.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Zároveň nedoporučuji zkoušet vytapetovat výsledky vyhledávání tím, že budete provozovat duplicitní weby ve stejné jazykové mutaci jen s rozdílem domény prvního řadu. V takovém případě pravděpodobně dojde k vyhodnocení stránek jako duplicitních a můžete si tím zadělat na více problémů, než-li z toho mít nějaký užitek.

Autor textu: Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Pozitivně

Míra závažnosti: Nízká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit