Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Michaela Vránová Matanelli: Lilinka mi nechává čas na práci od 9 hodin večer až do 7. hodiny ranní

michaela-vranova-s-lilkou

Ahoj Míšo, patříš mezi jednu z mála žen, které jsou v Čechách v oboru SEO vidět. Píšeš články a jsi aktivní na Twitteru. Proč si myslíš, že ostatní ženy moc aktivní nejsou? Přitom jich v ČR několik máme.

Ahoj Jirko, zdravím Tě. Je mi ctí, že mohu odpovědět na Tvé otázky. To víš, ženské na rodičovské moc takových příležitostí nemají.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

My SEO ženy (zdravím Danču, Katku, Hanku,…), to Jirko, nemáme vůbec jednoduché. SEO musíš žít, cítit ho jako tlukot svého srdce. Něžnému pokolení se občas do cesty připlete starost o domácnost, kouzelný drobeček, nebo prostě nějaký ten koníček (či pes).

V jakém oboru jsi začala svojí pracovní kariéru?

Psal se rok 2002. Na smlouvě bylo napsáno Administrátor webu Průvodce po Česku. Dmula jsem se pýchou a po několika týdnech šílela. Seděla jsem 10 hodin v lounské kanceláři, venku bylo krásně a mě mizerně. Valily se na mě kódy v PHP z tlustých bichlí. Jindy jsem telefonovala do matičky Prahy a vyzvídala, za kolik se v tom Práglu točí pivo. Nebo v Photoshopu kreslila tuhle mapku. Občas jsem trpěla, šéf mi za každou hrubku v textu strhl pár kaček. Později jsem na tuhle práci vzpomínala ráda. Našla jsem tam velkého kamaráda, pana Počítače.

Mapka je moc hezká a i na dnešní dobu ještě moderní. Proč jsi nakonec nezůstala u Photoshopu a zakotvila u SEO?

Byla to amatérština, ale s láskou dělaná. Na venkov možná dobrý. Pak jsem přijela s batůžkem do Prahy a nějak tu o můj grafický um nestáli. Napsala jsem do spousty webových a marketingových firem. Přiznala jsem, že se kamarádím s Počítačem. A tak jsem vešla do dveří SEO oddělení agentury Ataxo.

Kdy poprvé jsi pojem SEO zaslechla?

Bylo to 27.2. 2008 ve 20:44:42. Nebo týden před. Míra Rojek a Martin Hoffmann (Mrťafka) byli mí SEO učitelé. Bylo to fajn.

Máš doma holčičku Lilinku, která před pár dny oslavila rok. Nechává Tě v klidu pracovat?

Ano, nechává. Nechává mi čas na práci od 9 hodin večer až do 7. hodiny ranní. Jsem ji za to velmi vděčná, ale tolik času na práci nevyužiji, o půlnoci se většinou ukládám ke spánku.

Mám štěstí na manžela Adama, který v našem pracovním týmu Ladyvirtual.cz dělá uxáka a kopíka.

Umí navrhnout funkční web, ale také přebalit, uspat nebo nakrmit naše miminko. No, už vlastně ročního ďáblíka.

Proč a kdy jsi poprvé vyzkoušela Collabim?

V Ataxo jsem vedla tým linkbuilderů. Myslím, že jich v jednu chvíli bylo kolem 15ti. Všechny získané odkazy jsme evidovali v tabulkách. Stejně tak seznam katalogů, pr webů. Jóó, to byly časy. Člověk snad nedělal nic jiného, než se brodil seznamy fuj odkazů. Naštěstí jsou tyhle doby pryč. Nástup Collabimu znamenal revoluci v SEO a linkbuildingovém oboru.

Kdy to bylo už si bohužel nevzpomenu. Rok 2010?

Co v Collabimu nejvíce používáš?

Evidenci odkazů pro jednotlivé projekty. Snažím se udržovat adresář webů aktuální. Collabim používám pro malé a rychlé klíčovky a sleduji vývoj vybraných frází. Občas se podívám na statistiky obsahu stránek. Přicházíte stále s nějakými novinkami a to i díky lidem, jako je Linki. To je moc fajn.

Jsme rádi, že jsi se naučila používat nové funkce, které jsou v Collabimu teprve pár měsíců. Co říkáš třeba ještě na exporty?

No vidíš, možnost exportování výsledků hledání je strašně fajn. Díky Google Refine a kontingenčním tabulkám se z těchto exportů dají zjistit zajímavé informace, které pomáhají zjistit konkurenci, vylepšovat konkrétní stránky webu nebo díky nim zjistím, odkud je možné získat odkaz.

Obecně exporty z Collabimu usnadňují a urychlují práci. Díky exportu z přehledu stránky získám rychle a přehledně informace o pozicích zadaných frází s přiřazenou URL adresou, titulkem, nadpisem, meta popiskem. Klíčová slova, Site Finder, reporty,… Collabim je prostě komplexní nástroj.

Je něco co Ti v Collabimu chybí?

Jirko, nebude moc hloupé, když napíšu, že nic?

Míšo, moc Ti děkuji za rozhovor. Ať Ti Lilinka dělá jen radost a po pracovní stránce přeji hodně úspěchů.

Jirko, díky za rozhovor a ať se Collabimu i Tobě daří 😉

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit