SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Seznam add url aneb Jak přidat stránku na Seznam.cz

Jednotlivě i hromadně -> s trochou úsilí je přidání nové stránky na Seznam.cz otázkou pár vteřin.

Vyhledávač Seznam.cz v některých oblastech internetového byznysu trpí známým neduhem – někdy mu zaregistrování nové stránky a vložení do jeho indexu trvá poměrně dlouho. Není vyjímkou, že i několik týdnů (jak jsme ostatně popisovali i v našem webináři).

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Pokud je navíc pro vás Seznam.cz důležitý zdroj organické návštěvnosti, může toto být pro vás zásadní věc, kdy se začnete na nová klíčová slova v důsledku vytvoření nových vstupní stránek vůbec zobrazovat.

Přidání nové URL adresy webu na vyhledávač Seznam.cz

V tomto případě je úkol velmi snadný, stačí otevřít tento formulář:

https://search.seznam.cz/pridej-stranku

Vyplnit novou URL adresu a potvrdit.

Doporučujeme si tuto adresu zazáložkovat a při přidání nové stránky si z tohoto postupu udělat rutinní záležitost.

Hromadné přidání URL k indexaci či reindexaci na Seznam.cz

Pokud nebojujete pouze s jednou URL, ale máte jich několik set či dokonce tisíce, pomůže nástroj Seznam webmaster tools. Pomocí jeho API totiž můžete každý den odeslat až 500 adres, nicméně jsou tam i další limity.

Protože ne každý je programátor, připravili jsme v Collabimu na toto hromadné přidání.

Tento nástroj najdete pod záložkou „Nástroje“ v levém menu. Dále pak pod názvem „Hromadný požadavek na indexaci na Seznam.cz“.

Pro funkci tohoto vylepšení však je třeba mít aktivní právě Seznam webmaster tools a ověření vašeho webu. Návod najdete zde.

Následně je však postup triviální, stačí otevřít nástroj v Collabimu a vložit URL adresy k indexaci či reindexaci. O zbytek se již Collabim postará sám a bude vám i ukazovat postupné odesílání, pokud bude URL více než 500 – každý den se odešle tolik, kolik nám API Seznam.cz umožní.

Graf odesílání URL k reindexaci na Seznam.cz

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit