Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Recenze na nový kurz Analýza Klíčových slov od Michala Binky

Pokud jste již četli a do praxe uvedli náš návod Analýza klíčových slov: kompletní průvodce postupem, pak jistě tušíte, o čem tento kurz a recenze na něj bude.

A tak jsme se plni očekávání vrhli do nového počinu Michal Binky. Tentokrát všakl Michal nepřichází s knihou, ale plnotučným video návodem na přípravu základního dokumentu v SEO vůbec. Nejprve se pojďme podívat, co je vlastně obsahem kurzu.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Obsah videokurzu analýzy klíčových slov:

 • Úvod (0:26 min.)
 • Cíl školení (1:15 min.)
 • Představení analyzovaných stránek (2:11 min.)
 • Příprava excelovské tabulky (17:27 min.)
 • Shromáždění dat (54:44 min.)
 • Nástroje zdarma pro získání klíčových slov a frází (6:50 min.)
 • Příprava dat pro import do OpenRefine (10:55 min.)
 • Očištění dat v OpenRefine, zjištění hledanosti a pozic finálního datasetu (16:37 min.)
  • Skript 1 pro automatické pročištění dat
  • Skript 2 pro automatické pročištění dat
 • Kategorizace frází (1:40:11 hod.)
 • Vizualizace dat (1:10:23 hod.)

Co se v které části dozvíme?

Cíl školení

V této části nám Michal namaže pusinky, až začneme slinit, co vše budeme na konci umět.

Představení analyzovaných stránek

Celý videokurz není žádným teoretickým povrchovým žvatláním. Tady půjde o reálné weby, reálně vydělávající peníze. Jaké? Tak přesně to tomto je tato část.

Příprava excelovské tabulky

Michal dává ven své know-how, podělí se s námi o vzorovou tabulku. Ta slouží jako základ všeho dalšího. Nechybí zde samozřejmě vysvětlení, co přesně kam budeme vzápětí dávat a hlavně proč.

Shromáždění dat

Jedna z nejzábavnějších částí analýzy se popisuje v této lekci. Michal ukazuje získávání dat z tolika zdrojů, až oči přecházejí. Vše pro to, aby minimalizoval riziko, že nám něco z analýzy uteče mimo. Klik za klikem, CTRL,C + V jdeme pěkně od začátku, skenujeme konkurenci, vyhledávače a za bílého dne doslova vycucáváme veškerá dostupná data z mnoha nástrojů, nejen Collabimu.

Nástroje zdarma pro získání klíčových slov a frází

Tuhle sekci nemáme rádi, tak ji přeskočíme. Stejně podle názvu asi tušíte, o co jde.

Příprava dat pro import do OpenRefine

S OR to nebude tak jednoduché, je potřeba si data trochu upravit, než se vrhneme do efektivního čištění.

Očištění dat v OpenRefine, zjištění hledanosti a pozic finálního datasetu

Nemáte-li rádi OpenRefine, tato lekce vám nechuť zmírní. Michal ukazuje pěkně klik za klikem, co kde udělat, abychom z tohoto nepříliš vzhledného a složitého nástroje byli rychle venku. Přitom si ale odnášíme velmi cenný výstup pro jednu z nejpodstatnějších částí celého procesu. Navíc rovnou přihazuje skripty od Martina Žatkoviče, ať je nemusíte googlovat.

Kategorizace frází

Nejnu(d)tnější část celého procesu je předmětem této části. Na náš vkus mohla být lekce trochu více rozkouskována, ale Michal mistrně vysvětluje proč, kde, co a jak kategorizovat. Tuhle část bylo nutné si párkrát pustit znovu, abychom plně pochopili, o co přesně Michalovi jde. Je vidět, že to rozhodně není jeho první analýza. Vysvětlení je velmi názorné, ale divákovi zde chybí plná znalost sortimentu prezentovaného e-shopu. Jakmile se ale pustíme do vlastních dat, jakékoliv nejasnosti odpadnou jak štamgasti v nádražce nad ránem.

Vizualizace dat

Analýza klíčových slov je k ničemu! Tedy sama o sobě. Teprve práce s ní může vůbec začít přinášet ovoce. A jak přesně si data připravit, abychom se v nich neztratili, zde Michal velmi jasně a konkrétně ukazuje. Klik za klikem nás provádí vytvořením kontingenčních (po tomto kurzu už to pro vás nebude sprosté slovo, ale velmi užitečná věc) tabulek a pečlivě vysvětluje, proč jsou tato zobrazení pro budoucí já důležitá.

 

No a to je vše, přátelé!

 

Upozornění na závěr

Celý kurz může působit dojmem, že se jedná o reklamu na Collabim od začátku až do konce. Michal sice neopomíjí jiné nástroje, nicméně je z něj cítit náš velký fanda. Proto bychom před závěrečným hodnocením rádi upozornili, že z projede kurzu nemáme ani korunu. Pouze nehynoucí slávu.

Zhodnocení aneb koupit či nekoupit?

Odpovězte si prosím na otázky:

 • plánujete si dělat analýzu klíčových slov, a přitom se ji naučit?
 • chcete mít při jejím zpracování k dispozici podrobný návod klik za kliknutím, jak realizovat každý krok analýzy?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli “ano”, pak i my jednoznačně říkáme “ANO, koupit!”

Náš verdikt

Videokuz “analýza klíčových slov” od Michala Binky provede studenta krok za krokem celým procesem zpracování analýzy klíčových slov na praktických ukázkách konkrétního e-shopu pěkně krůček po krůčku, od miminka po studenta VŠ. Vše nahromadě během necelých vzděláním nabušených 6 hodin. Tento kurz má ambice doslova vytvářet nové SEO specialisty zaměřené na zpracování analýzy klíčových slov. 

Kde koupit?

https://www.seoprakticky.cz/skoleni-kurz-workshop-analyza-klicovych-slov-krok-za-krokem/

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit