Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Rozsáhlý update Google je zde

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-may-2022-core-update-33482.html Minulý týden jsme psali o nepředvídatelnosti algoritmu vyhledávače Google. V článku jsme taktéž zmínili, že rozsáhlá aktualizace by měla být na spadnutí. Google skutečně spustil první rozsáhlou aktualizaci tohoto roku. Update byl spuštěn 25. května 2022. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že tato květnová aktualizace proběhla poměrně tvrdě. Přes… Detail článku »

Nepředvídatelnost algoritmu Google pokračuje

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-algorithm-update-tremors-instability-33471.html 16. května Google aktualizoval algoritmus vyhledávače – tedy přibližně 6 měsíců od poslední rozsáhlé aktualizace Google, která byla oficiálně potvrzena. Po aktuálním updatu se objevilo velké množství komentářů se stížnostmi na nestabilitu rankování ve vyhledávači Google. Update ze 16. května se zdál jako rozsáhlá aktualizace, nicméně není tomu… Detail článku »

Nárůst FAQ výsledků ve vyhledávání Google?

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-showing-more-search-results-with-faq-rich-results-33479.html SEO platforma Rank Ranger uvedla, že Google nyní zobrazuje výsledky FAQ (tzn. “často kladené dotazy”) ve výsledcích vyhledávání o 5 % častěji. Data ukazují, že Google zobrazuje výsledky pro často kladené dotazy u více než 27 % dotazů, oproti přibližně 22 % před několika dny. Je třeba však… Detail článku »

Změny v přehledech Google Search Console?

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-console-coverage-to-pages-reports-33458.html Pamatujete si na nedávnou zprávu ohledně indexace stránek s videem? Vypadá to, že Google má zřejmě v plánu přejmenovat přehled „pokrytí“ na přehled „stránek“. Google sdílel screenshoty z nástroje při představení dema na Google I/O. Původní menu obsahovalo položku “přehled pokrytí”, která byla dle screenshotů nahrazena položkou “přehled… Detail článku »

Google shromažďuje informace z recenzí

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-hotel-results-reviews-things-to-do-summary-33428.html Google již léta tvoří efektní funkce pro vyhledávání založené na recenzích v Mapách Google. Mezi těmito funkcemi najdeme i takové, o nichž byste každopádně měli vědět. Konkrétně – Google používá recenze hotelů k vytváření seznamů aktivit, které lze v daném místě dělat, a také k zobrazení rychlých přehledů… Detail článku »

Optimalizace virtuálního prostředí (VEO): Další vývoj SEO?

Jedná se o volný překlad článku https://searchengineland.com/virtual-environment-optimization-veo-the-next-evolution-of-seo-384976 Začínají se světy virtuální reality, rozšířené reality, metaverze, obchodu a SEO prolínat? Přečtěte si, co odhalují nejnovější trendy. Realita se již neomezuje na to, co vidíte před sebou. Nyní máme alternativní reality, včetně virtuálních a rozšířených. Tyto technologické pokroky zapříčinily velké změny ve světě kolem nás. Je třeba… Detail článku »

Do přehledu služby Google Search Console byl přidán nový filtr přeložených výsledků

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-console-translated-results-33411.html Google v tichosti přidal nový filtr do přehledu v Google Search Console. Nový filtr se nazývá „přeložené výsledky“ a ukazuje vám, kolik hledajících přistoupilo k obsahu vašeho webu, když jej Google přeložil do výsledků vyhledávání. Prozatím to vypadá, že funkce funguje pouze pro mobilní zařízení a ve vybraných… Detail článku »

Google Search Console vydá nový přehled indexace stránek s videem

Jedná se o volný překlad článku https://searchengineland.com/google-search-console-to-release-new-video-page-indexing-report-385153 Brzy budete moci lépe ladit problémy s indexací videí pomocí Google Search Console. Google Search Console v blízké budoucnosti nabídne nový přehled indexace videí. Informaci oznámil Dikla Cohen – konzultant webového ekosystému ve společnosti Google. Nový přehled zobrazuje souhrn všech stránek s videem, které Google našel při procházení… Detail článku »

Google Search Console může přestat shromažďovat data při nečinnosti majitele webu

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-console-stop-collecting-data-33402.html Pokud web není ověřen nebo své ověření zruší, společnost Google v rámci služby Google Search Console přestane shromažďovat údaje. Ale věděli jste, že pokud službu Search Console ověříte, ale nikdy se do ní nepodíváte, Google může pro daný profil přestat sbírat data? John Mueller ze společnosti Google uvedl… Detail článku »

Google ze svého kurzu digitálního marketingu odstranil část o hustotě klíčových slov

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-drops-word-count-keyword-density-slide-33399.html Společnost Google ve svém kurzu digitálního marketingu hovořila o tom, jak je počet klíčových slov a hustota klíčových slov důležitá. Do 24 hodin Google tento obsah z kurzu odstranil. SEO senior a marketingový stratég Gianluca Fiorelli dnes ráno zveřejnil na Twitteru příspěvek, v němž uvedl, že „SEO kapitola… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit