Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google měl problém s indexováním nového obsahu

Včera (29.9.2020) Google opět řešil problémy s indexací nového obsahu ve svém vyhledávání. Na problém narazil jeden uživatel, který vyhledával aktuální novinky ze zpravodajských serverů, jako jsou CNN, FOX a další. Zhruba o hodinu později Google na svém Twitter účtu tuto chybu potvrdil s tím, že pracuje na nápravě. Za další hodinu oznámil, že by… Detail článku »

Testování nového zobrazení ve vyhledávání?

Určitě jste si všimli, že Google čas od času zkouší měnit vzhled organického či placeného vyhledávání. Často o něm píšeme i zde. Dnes se na Twitteru objevil “screen” dalšího takového testování. Google tentokrát kromě automatického doplňování vyhledávacího výrazu rovnou zobrazí i možné výsledky v oddělených boxech. Obrázek bohužel není moc kvalitní a nepodařilo se mi… Detail článku »

Google testuje otevírání výsledků vyhledávání v novém okně

Určitě to znáte, zadáte do vyhledávače dotaz a projíždíte prvních několik výsledků pro porovnání. A protože chcete mít původní výsledky vyhledávání, otevíráte odkazy v novém okně přes pravé tlačítko nebo klávesovou zkratku. Google nyní začal testovat ve vyhledávání přepínač, který vám odkazy bude automaticky otevírat v novém okně. Test této funkce se na začátku týdne… Detail článku »

Google podporuje nová strukturovaná data

Od 22. září 2020 Google začal podporovat nový typ strukturovaných dat, která využijí obzvlášť majitelé e-shopů. Nyní lze přidat k produktům cenu a předpokládané datum doručení. Tato data najdete v seznamu Schema.org pod názvem shippingDetails. Podrobnosti o přepravě, včetně nákladů a očekávaných dodacích lhůt, jsou často klíčovým faktorem pro uživatele, kteří se rozhodují o nákupu…. Detail článku »

Google dnes slaví 22. narozeniny

Krátká novinka k nedělnímu obědu. Dnes v neděli 22. září slaví vyhledávací gigant Google 22. narozeniny. K oslavě vydal speciální obrázek na vyhledávací stránce, které znázorňuje situaci v roce 2020. “G” oslavuje své narozeniny přes Google Meet z bezpeční domova…. Detail článku »

Jak na klíčová slova ve vašem webu, aby vás Google miloval

Objevte některé osvědčené postupy pro přidávání klíčových slov do vašeho obsahu na webu, které mají pro uživatele smysl a zároveň fungují pro vyhledávače. Nepřehánějte s klíčovými slovy Klíčová slova jsou základem pro optimalizaci webových stránek. Algoritmy moderních vyhledávačů se nedívají pouze na slova, která obsahuje webová stránka, ale hledají význam stránky nad rámec jednoduchých klíčových… Detail článku »

John Mueller: Klíčová slova v názvu domény nejsou nutná

Klíčové slovo v názvu domény nepomůže webovému hodnocení, říká John Mueller z Googlu. John Mueller z Googlu radí majitelům stránek tím, že s přidáním klíčových slov do názvu domény není spojena žádná výhoda v hodnocení stránky. Tomuto tématu se věnovalo nejnovější video Ask Google Webmasters, které obsahuje otázku týkající se rozšíření domén založených na klíčových… Detail článku »

Nový testovací nástroj od Bing může pomoci s problémy v robots.txt

Obvykle zde píšeme hlavně o novinkách ve vyhledávačích Google a Seznam. Důvod je zřejmý. Jedná se u nás o nejvíce využívané vyhledávače. Nyní se ovšem podíváme i na Bing, který patří pod Microsoft. Tak jako má Google svoji službu pro webmastery – Google Search Console, má i Bing svůj  Bing Webmaster tool. V této službě… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit