S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Listopadový update Google algoritmu potvrzen

Koncem minulého týdne se začaly objevovat příznaky updatu vyhledávacího algoritmu, nicméně Google nic oficiálně nepotvrdil. Vzhledem k tomu, že o několik dní dříve byl vypuštěn core update BERT, nebylo možné zcela jasně rozlišit, že se jedná o samostatný update. Až dnes Google oficiálně potvrdil, že provedl několik minoritních úprav algoritmu, které podle jeho mínění nijak nevybočují… Detail článku »

Další opatření EU proti Google visí ve vzduchu

Je to dva roky zpět, co Google obdržel pokutu ve výši 2,4 mld EUR od Evropské unie za porušování antimonopolních předpisů, když upřednostňoval vlastní službu pro porovnávání cen před konkurenčními. Nejoblíbenější internetový vyhledávač na světě následně nabídl svým konkurentům reklamní prostor v horní části vyhledávací stránky, což jim mělo dát šanci soutěžit za rovných podmínek…. Detail článku »

Měření rychlosti stránek již i v české Google Search Consoli

Jak jsme nedávno psali v našem SEO zpravodajství, Google zkouší integrovat nástroj měření rychlosti načítání stránek – PageSpeed Insights – do Google Search Console (GSC). Zatím je nová funkce označena jako experimentální, ale je již dostupná všem uživatelům. K nové funkcionalitě se můžete dostat buď v levém menu v části „Vylepšení“, nebo po srolování na přehledu,… Detail článku »

Google BERT update – zaostřeno na vyhledávání v anglickém jazyce

Google aktuálně uvedl úpravu vyhledávacího algoritmu, která má ovlivnit až 10 % všech vyhledávacích dotazů v anglickém jazyce. BERT je algoritmus pro hluboké učení umělé inteligence na zpracování přirozeného jazyka. Pomůže stroji pochopit, co slova ve větě znamenají se všemi nuancemi kontextu. Na příkladu níže je ukázka zpracování vyhledávacího dotazu na zjištění potřeby cestovních víz… Detail článku »

Vyhledávač Seznam drží přibližně 25 % trhu

Vyhledávání Seznam používá podle průzkumu Netmonitor 4,5 mil uživatelů měsíčně, což je podle odhadů čtvrtina trhu, jak zaznělo na konferenci Sklik expert fórum. V nerovném boji s Googlem se Seznamu letos podařilo zastavit pokles využití jeho služby vyhledávání. Seznam vyhledávání používají převážně starší lidé, jak také zaznělo na konferenci, ale to neznamená, že je to… Detail článku »

Google Search Console bude umět měřit rychlost stránek

S integrací nástroje PageSpeed Insights do Google Search Console (GSC) Google koketoval již dříve tento rok, ale teď to vypadá, že se posunul ve své snaze o podstatný krok dál. Prozatím je nástroj pro měření rychlosti stránek dostupný pouze vybraným uživatelům, ale snad již brzy zpřístupní novinku všem. Podívejme se na první dostupné obrázky. V české… Detail článku »

LinkedIn uvedl 3 novinky pro firemní stránky

Profesní sociální síť LinkedIn se poslední dobou více zaměřuje na nástroje pro firemní stránky za účelem zlepšení komunikace se zaměstnanci. Vytváření a udržování firemní komunity je podle průzkumu sítě LinkedIn velmi důležité pro udržení stávajících a přilákání nových zaměstnanců. Firemní kultura má vliv i na to, jak zákazníci firmu vnímají a jak s ní komunikují…. Detail článku »

Google Search Console uvádí funkci reporting k videím

Máme tu další zprávu z dílny Google Search Console v krátkém sledu za sebou. Video je důležité a rostoucí médium používané ke spotřebě informací na internetu. Proto Google usoudil, že je tento vývoj potřeba reflektovat i při monitoringu webových stránek, a uvedl dva nové nástroje, které pomohou porozumět výkonu videí ve vyhledávání a identifikovat příležitosti… Detail článku »

Funkce Změna adresy opět v Google Search Consoli

Google na svém Twitteru oznámil, že přidal funkci Změna adresy do Google Search Console. Už to vypadalo, že oblíbenou funkci webmasterů poslal Google do exilu spolu se starou verzí Google Search Console (o ukončení původní verze GSC jsme psali již dříve), ale naštěstí ji vytáhl zpět mezi živé. Můžete ji najít v Nastavení.   Funkce… Detail článku »

Využití nadpisů H1 brzy dozná změn

Podle vyjádření Johna Muellera z Google zřejmě budeme muset přehodnotit dlouho zažité pravidlo, že co není v H1, jako by pro vyhledávače neexistovalo. Poslechněte si jeho vyjádření (v angličtině): V odpovědi na dotaz uživatele ve videu uvedl, že stránka může fungovat dost dobře bez žádného nadpisu úrovně H1 stejně jako s pěti. Není horní ani spodní… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit