Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Vyjádření k převzatým článkům

Dobrý den,

rád bych se vyjádřil k problému, který nás postihl minulý týden, kdy jsme byli na Facebooku ve skupině SEOloger upozorněni, že přebíráme články, aniž bychom je ozdrojovali. Musím říct – bylo to tak.

Byla to chyba, udělali jsme chybu. 

Za poslední dva a půl měsíce jsme vydali celkem dvacet článků. Osmnáct z toho bylo naše SEO zpravodajství, dva byly v Knihovně. Bohužel jsme opravdu převzali cizí články, přeložili je – byť ve volném překladu – některé věci jsme trochu upravili, některé jsme vynechali, pro české publikum. 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Ty články jsme převzali. Udělali jsme chybu, protože jsme tam nedali link.

Bohužel se za to musím omluvit daným firmám, což se právě v tuto chvíli stalo. Byly to celkem tři postižené magazíny celosvětového charakteru. Těmto firmám jsme napsali, nabídli omluvu a případné stažení článků, pokud by se těmto magazínům nezdálo, že přenášíme jejich know-how do českých vod.

Toto je za mě v pořádku, protože články jsou kvalitní, jsou velmi k tématu a mohou obohatit i naše čtenáře, kteří anglicky neumějí. V pořádku není to, že jsme jim původně nedali zpětný odkaz a jasně nedeklarovali, že je tomu tak. Toto bylo napraveno několik hodin od upozornění.

Zda-li nám toto dané firmy dovolí poznáte jednoduše – články buďto zmizí, nebo na naší Akademii zůstanou.

Co se týče toho, co se stalo, součástí tohoto článku je odkaz na analýzu, kterou jsme ve spreadsheetu udělali. V analýze uvidíte přesně konkrétní články, odkud jsme je převzali a vytáhli jsme k nim i statistiky z Google Search Console a Google Analytics. Pro někoho může být zajímavé vidět, co jsme z těchto článků získali.

Dohromady to bylo pár desítek vstupů, svým průměrem byly lehce lepší než naše články, které jsme psali, ale ne výrazně.

Zda-li v tom budeme pokračovat nyní neumím říct, každopádně v tuto chvíli jsou všechny články pečlivě ozdrojovány – na začátku i na konci je jasně deklarováno, že se jedná o anglický překlad.

To je asi všechno, co bych k tomu v tuto chvíli měl. Pokud máte nějaké další otázky či připomínky, prosím obráťte se na naší podporu na info@collabim.com, kde Vám rádi řekneme víc, bude-li Vás víc zajímat.

Každopádně děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Analýzu článků najdete zde.

Dalibor Jaroš

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit