Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Sbohem Google Webmaster Central, vítej Google Search Central

Po více než 14 letech se z Google Webmasters Central stává Google Search Central, Google to oznámil minulý týden. Se změnou názvu budou některé služby Centra Google pro webmastery přesměrovány na nové umístění, včetně blogu, fór nápovědy, pokynů, dokumentace, sociálních kanálů a dalších.

Co se nemění?

 “Náš cíl je stále stejný; naším cílem je pomoci lidem zlepšit viditelnost jejich webových stránek ve vyhledávání Google, “uvedl Google. Změna názvu obecněji odráží, komu jsou tyto stránky určeny – nejen pro webmastery, ale také SEO specialisty, online marketéry, blogery, webové vývojáře, vlastníky webů a další.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Co se mění? 

Kromě přesměrování URL se mění názvy sociálních kanálů a přesouvá se obsah webů z jednoho místa na druhé. Všechny tyto změny už začaly a budou pokračovat i v následujících týdnech.

Většina starého obsahu bude přesměrována, včetně kanálů RSS. Pravděpodobně tedy nebudete muset aktualizovat své nastavení RSS.

 • Z Nápovědy pro webmastery se stává Centrum nápovědy vyhledávání Google.
 • Nová adresa Centra vyhledávání Google je https://developers.google.com/search/ a obsahuje:
  • Dokumentace související s vyhledáváním v centru nápovědy služby Search Console.
  • Různé blogy Webmaster Central.
  • Stránky Google Webmasters.
 • Kanál YouTube bude přecházet na nový název.
 • Účet Twitter také mění svůj název.
 • Trochu se mění i blogy, i když si toho možná nevšimnete, protože migrují kanály RSS i newslettery.
  • Nový blog je nyní zde https://developers.google.com/search/blog/ .
  • Hlavní blog a 13 lokalizovaných blogů je centralizováno na jednom místě, což usnadňuje hledání obsahu a přepínání mezi jazyky.
  • Také to společnosti Google usnadňuje publikování obsahu na centralizovanějším místě.

Historie Google Search Central

Google poprvé spustil toto řešení jako Google Sitemaps. V srpnu 2006 společnost Google Sitemaps přejmenovala na Webmaster Central.

Google Sitemaps se staly Nástroji pro webmastery,  blog Google Sitemaps se  stal blogem Google Webmaster Central (opět s rozšířeným zaměřením). Google spustil centrum nápovědy pro webmastery a skupina Sitemaps se stala podkategorií  větší skupiny Google,  která zahrnovala další kategorie.

V květnu 2015 Google změnil název Nástrojů pro webmastery na Search Console. Asi před rokem Google změnil název skupiny z Google Webmaster Trends Analysts na Google Search Relations.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit