Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Googlebot začal procházet weby s HTTP/2

Googlebot standardně prochází weby protokolem HTTP / 1.1. Od listopadu 2020 však může Googlebot procházet weby, které z toho mohou mít prospěch, přes HTTP / 2, pokud to web podporuje.

Druhy HTTP:

HTTP – Protokol používaný klienty (např. Webové prohlížeče) k vyžádání zdrojů ze serverů (např. Webové servery).

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

HTTPS – Způsob šifrování HTTP. V zásadě zabalí zprávy HTTP v šifrovaném formátu pomocí SSL / TLS.

HTTP / 1.1 – toto byl donedávna převládající formát HTTP. Jedná se o textový protokol a má v sobě určité neefektivity – zejména když požaduje spoustu zdrojů, jako je typická webová stránka. HTTP / 1.1 může být nezašifrované nebo šifrované pomocí HTTPS.

Co je HTTP/2?

HTTP/2 je aktuálně nejnovější síťový protokol. Umožňuje rychlejší a efektivnější přenos dat mezi serverem a prohlížečem (nebo Googlebotem), zároveň dokáže snížit dobu potřebnou k doručení webové stránky z prohlížeče na server. Dále znamenají menší přetížení serveru a šetří tím jeho zatížení. Minimalizace zátěže na serverové zdroje je pro webové stránky dobrá z důvodu toho, že někdy na web přijde několik vyhledávacích robotů najednou, takže začínal web reagovat pomalu kvůli zátěži serveru. Tím se zvyšuje doba načtení, což není dobré ani pro uživatele, ani pro roboty.

Je váš web připraven pro procházení HTTP / 2?

Mnoho webů by mělo být připraveno na procházení HTTP / 2. Zjištění je snadné, pomocí nástroje pro kontrolu HTTP / 2 můžete ověřit, zda je váš server připraven.


Co je HTTP, HTTPS, jak vypadá HTTP požadavek, stavové kódy http i co je a jak získat SSL certifikát. Na všechny tyto témata naleznete odpovědi v článku HTTP a HTTPS: Jak zabezpečit webové stránky.


 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit