Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Kdy zaznamenat změnu na stránkách do sitemapy?

Pokud si přečtete informace na Google Docs, jak by měla vypadat a fungovat sitemapa webu, zjistíte, že Google sleduje hodnotu <lastmod>. Tato informace říká vyhledávacímu robotovi, kdy naposledy byla stránka aktualizována. Nyní, ale John Mueller na Twitteru napsal, že pokud se <lastmod> upravuje příliš často, Google jej přestane sledovat.

Tuto informaci sdělil na základě otázky od Lily Ray na Twitteru. Lily se ptala, zda nemůže nastat problém s tím, že jejich CMS systém upravuje <lastmod> pokaždé, když se na stránce změní třeba jen čárka.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Nemyslím si, že by čárka zvýšila kvalitu stránky. Neřešil bych to u jedné stránky, ovšem pokud budou tyto jednoduché změny zapisované napříč celým webem příliš často, nebude to ideální. Odpověděl John.

Dále ještě doplnil, že hlavní je neplést si datum změny na stránce a datum změny souboru Sitemap. U souboru sitemap je dobré zaznamenat jakoukoliv změnu primárního obsahu.

Jde hlavně o to, aby Google věděl, kdy naposledy byla stránka upravena tak, aby byla více užitečná pro uživatele. Proto u některých webů, které mají CMS systém a automaticky upravují data stránce po každé změně, může nastat to, že Google přestane tuto informaci sledovat. Tyto data nemají žádný vliv na pozice ve vyhledávačích, ale mohou Vám pomoci k rychlejšímu zaznamenání změn Googlem.

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit