Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google: Zpětné odkazy z Wikipedie nemají žádný přínos pro váš web

Na diskuzní síti Reddit se objevila otázka, jak získat backlink z Wikipedie. Do této diskuze se zapojil i John Mueller s vysvětlením, že z pohledu SEO a vyhledávacích algoritmů nemají odkazy z této online encyklopedie žádný význam. To co děláte pro Wikipedii je pouze vaše přidaná hodnota. Nyní je to akorát přidělávání práce pro administrátory Wikipedie, kteří backlinky mažou.

Od roku 2007 Wikipedie nastavuje na všechny externí odkazy “nofollow“, aby tím omezili množství spamu. Není jisté, zda se jim to podařilo, každopádně Google na odkazy nehledí.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Takže, pokud chcete podpořit svůj web backlinky, Wikipedii se rovnou vyhněte. Zbytečně budete ztrácet jak váš čas, tak čas administrátorů z encyklopedie.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit