Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak rychle Google zjistí změnu strukturovaných dat?

Pokud alespoň občas změníte například titulek, popisek stránky nebo produktu, určitě sledujte za jak dlouho Google změny zpracuje. Někdy to trvá pár minut (pokud necháme stránku znovu zaindexovat přes GSC) a jindy to může být klidně týden a déle. Jednotlivé úpravy jsou jedna věc, ovšem co když uděláme velkou změnu napříč celým webem a ještě v kódu stránky? Jak dlouho Googlu potrvá, než si změny všimne?

Na poslední SEO konzultaci, kterou Collabim pravidelně organizuje, padl dotaz, jak dlouho může Googlu trvat zaznamenat změnu strukturovaných dat “hodnocení”, která se zobrazují v organickém vyhledávání. Jeden z účastníků před časem změnu provedl a Google stále změnu nezobrazil.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Rozhodli jsme se tedy vyzkoušet na našem “testovacím webu” bezvapotisk.cz tuto změny také nasadit a zjistit, za jak dlouho si Google naší změny všimne.

Ve středu 14.4.2021 programátoři tedy změnili na celém webu (379 stránek) hodnocení z 27 hlasů na 227 hlasů. Velký skok že? 🙂

Včera, tedy 20.4.2021 jsme zaznamenali první úpravu ve vyhledávání. Ovšem, pouze u dvou stránek. To trvalo Googlu 6 dní, než si vůbec všiml nějaké změny.

Počítejte tedy s tím, že pokud uděláte nějakou podobnou úpravu, může trvat celkem dlouho, než se změny projeví. Zkontrolujte si také to, zda máte všechny změny správně nasazené a implementované.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit