SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google připomíná, kontrolujte svoje interní linky!

Kontrolovat a opravovat tzv. 404 chyby, známé hláškou “stránka nenalezena” je jedno z nejzákladnějších SEO pravidel vůbec. 

Google zveřejnil odpověď na Twitter účtu Google Webmaster, který nám připomněl, že když odstraňujete na svém webu stránky, ale stále se objevují chybové zprávy 404, měli byste se ujistit, že to nezpůsobují vaše interní odkazy. To znamená, že ostatní stránky na webu interně neodkazují na již neexistující stránku.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Google napsal: „Stránky, které vracejí kód 404, jsou z pohledu Googlu v pořádku. (Ujistěte se ale, že jste odstranili všechny interní odkazy na tyto stránky).“

Pokud tak učiníte, nebude to mít za následek snížení hodnocení vašich stránek ve vyhledávání Googlu.

Závěrem nám z toho tedy plyne. Pokud smažete z webu stránku, je v pořádku, že následně vrací kód 404, Google jí z vyhledávání odstraní. Pokud ale máte na webu interní odkaz, který stále odkazuje na již smazanou stránku, může vám to v hodnocení uškodit. Kontrolujte proto pravidelně své interní odkazy.

Díky Collabimu budete mít tuto práci mnohem jednodušší. Collabim za vás sleduje vaše stránky a následně vás upozorní, pokud objeví nějakou chybu. Zkontrolovat si své stránky můžete také v přehledu stránek.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit