Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google nabídne speciální strukturovaná data

Google začne podporovat SpecialAnnouncement schéma ve výsledcích vyhledávání. Jedná se o další verzi strukturovaných dat. Schéma je ve fázi beta, ale webmasteři ho již mohou přidat na své stránky. 

Komu poslouží?

SpecialAnnouncement schéma je určena pro vládu, zdravotní organizace, školy a podobné instituce, které mohou vydávat aktuální zprávy například o stavu ohledně COVID-19 nebo jiné urgentní zprávy. 

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Testovací aplikace pro strukturovaná data od Googlu momentálně vykazuje při použití tohoto typu dat chyby. Je to z důvodu, že toto schéma je nové a je v beta testování.

Jak data nasadit?

Google již vydal aktualizovaný návod, jak toto schéma nasadit. Web schema.org uvádí, že SpecialAnnouncement začalo fungovat 16. března, stejně tak jako CovidTestingFacility data type a eventAttendanceMode.

Vyhledávač Bing tyto strukturovaná data začal podporovat od 23. března. 

 

Zdroj: https://searchengineland.com/support-for-specialannouncement-schema-is-coming-to-google-search-332042

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit