Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Zkracovače URL: tipy na nejlepší zkracovače odkazů

URL je zkrácená forma pro Uniform Resource Locator, URL webu je umístění konkrétního webu, stránky nebo souboru na internetu. Každá adresa URL se skládá z několika částí a způsob, jakým je vytvořena ta vaše, bude mít různé dopady na zabezpečení vašeho webu a optimalizaci pro vyhledávače (SEO).

Při tvorbě obsahu jste se už jistě setkali s potřebou zkrátit URL, protože mnoho z nich je pro vaši potřebu příliš složitá. Google již nenabízí Google URL Shortener, ale nemusíte se bát, na scéně je mnoho skvělých alternativ.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Jak zkrátit odkaz aneb nejlepší zkracovače

Nejlepší služba zkracování URL závisí na tom, co potřebujete a chcete, aby dělala. Zde je výběr několika zkracovačů, s různými funkcemi i cenou.

Všestranný zkracovač.

Pokud jste velký podnik a potřebujete zkracovat mnoho odkazů na pravidelné bázi Bitly může být ten pravý. Použití a cena jsou výhodné pro větší podniky, které nemají hluboko do kapsy a potřebují sdílet mnoho odkazů online i offline. Naleznete v něm všechny důležité funkce, které by jste při vytváření odkazů mohli potřebovat. Kromě vytváření odkazů nabízí i komplexí řídící panel, na kterém můžete sledovat, jak si vedou vaše sociální odkazy a další kampaně.

Skvělá alternativa k zkracovači Bitly.

Tenhle zkracovač vás potěší jako efektivní alternativa k Bitly. Nabízí poměrně dobré funkce i ve free verzi. Můžete vytvořit 25 brandových linků za měsíc a trackovat jich v analytice zdarma. Nechybí vytváření GQ kódu a minimalistický dizajn.

Rychlý nástroj na zkracování URL adres, který je free.

Chcete zkracovat adresy bez potřeby se někam registrovat? TinyURL je pro vás. I když má limitované funkce v porovnání s některými jinými zkracovači, stále je to efektivní nástroj. Když potřebujete rychle vytvořit zkrácený odkaz, který nikdy neexpiruje, použijte TinyURL. Druhou polovinu linku můžete upravit podle potřeby a nemusíte se bát, že by link přestal fungovat.

Pro vytváření účet nepotřebujete, ale kdyby jste přece chtěli sledovat vaši historii zkracování, můžete přejít do placené verze ($9.99 za měsíc). Ta zároveň nabízí sledování linků.

Zkracovač odkazů pro více domén zdarma.

Pokud máte zájem pro pravidelné tvoření odkazů pro omezený počet domén, je pro vás Short.io to pravé. Umožňuje vám vytvářet zkrácené odkazy pro pět domén zdarma. Své domény můžete spravovat individuálními nastaveními a sledovat údaje o návštěvnosti, taky jednotlivě.

Zkracovač pro vlastníky podniků a menších firem.

Za zlomek ceny jiných aplikací můžete využívat Pro plan, který obsahuje skvělé funkce. Sledování provozu přicházejícího z vašich odkazů, díky přidání značek odkazům můžete sledovat i jednotlivé zkrácené odkazy související s konkrétními kampaněmi.

Zkracovač linků pro sociální média.

Pokud hledáte zkracovač pro linky na sociální média, Buffer vám pomůže nejen vytvářet zkrácené URL, ale i plánovat a analyzovat příspěvky na vašich sociálních sítích. Součástí služby je zkracovač, použitelný i v bezplatné verzi, který zkrátí vaše URL adresu se svou generickou doménou buff.ly. S Bufferem vytvoříte krátké URL adresy, které budou přátelské k sociálním sítím.

Jak vybrat zkracovač URL

Pokud hledáte efektivní zkracovač, soustřeďte se na vše potřeby. Závisí na tom, jak často budete URL adresy zkracovat a jestli potřebujete analýzy spjaté se zkracováním a pokud ano, co všechno chcete sledovat a za jakou cenu. Ideální zkracovač bude korespondovat s vašimi pracovními postupy.

Potřebujete přizpůsobit své adresy URL?

Zpravidla všechny dobré zkracovače umožňují přizpůsobení zkrácené adresy URL. Tímto způsobem se můžete postarat o zvýšení relevance vaši URL s ohledem k tématu, jaké řešíte. Přináší vám to taky možnost měnit odkazy URL a sledovat jednotlivou míru prokliku. Tady je někdy znatelný rozdíl mezi free a placenou verzi. Verze, které jsou zdarma dovolují změnit jednom poslední část adresy URL. Zkracovače, které jsou zaměřeny více na podnikání dovolují měnit i prví část odkazu, takže používat vaši vlastní doménu.

Autor: SEOPRAKTICKY.CZ

Použité zdroje:

  1. What Is a Website URL? The 3 Most Important Parts Explained | Cloudflare [online]. [cit. 20. 09. 2023]. Dostupné z: https://themeisle.com/blog/what-is-a-website-url/
  2. The 6 best URL shorteners of 2023 | Zapier [online]. [cit. 20. 09. 2023]. Dostupné z: https://zapier.com/blog/best-url-shorteners/
  3. 5 Best URL Shorteners to Make Neat Links | Buffer [online]. [cit. 20. 09. 2023]. Dostupné z: https://buffer.com/library/url-shorteners/
Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit