Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google najde 25 miliard spam stránek za den.

Google zveřejnil nové zajímavé video o tom, co dělá, aby zamezil vyhledávání spam webů, phishingových podvodů a dalších, které se snaží dostat do SERPu. Překlad videa: Internet je bohužel také domovem velkého množství spamu a dalších ne tak úžasných věcí, před kterými vás ze všech sil chráníme. Stejně jako spam, který můžete najít ve svém… Detail článku »

Google přestává podporovat data-vocabulary.org

V neděli, 31.ledna 2021 Google oficiálně ukončí podporu rozšířených výsledků vyhledávání ve formátu z data-volacabulary.org. Původně měl podporu vypnout už 6. dubna loňského roku, deadline ovšem prodloužil. Co jsou data-vocabulary.org? Data-vocabulary.org vznikl před schema.org a bylo možné pomocí jeho kódu nasadit na web či e-shop rozšířené výsledky pro Google vyhledávání. Postupně ovšem Google oznámil, že… Detail článku »

FLoC – alternativa cookies od Googlu

Před pár dny Google zveřejnil svou alternativu k souborům cookies, který má název FLoC (Federated Learning of Cohorts). FLoC funguje na principu shlukování velké skupiny lidí s podobnými zájmy. Data se shromažďují v prohlížeči a nejsou nikde uložena. Systém analyzuje danou skupinu a ze získaných dat vytváří anonymní jednotlivce. Skupiny dle Googlu tvoří až tisíce… Detail článku »

Jaký je rozdíl mezi schema.org a Google Structured Data?

Existuje rozdíl mezi tím, jaké informace najdete na Schema.org, a tím, co Google publikuje ve svých dokumentech pro vývojáře, aby získali výsledky strukturovaných dat. Rozdíl spočívá v tom, že to, co Google publikuje, je to, co můžete potenciálně vidět ve výsledcích vyhledávání Google, ale neuvidíte vše, co se publikuje na schema.org. Stručně řečeno, pokud strukturovaná… Detail článku »

Google SMITH algoritmus

Google nedávno zveřejni nový algoritmus SMITH, který má chápat obsah webů lépe než BERT Nový algoritmus s názvem SMITH má překonávat BERTa v porozumění long-tail výrazů a dlouhých dokumentů. Zejména tento nový model vylepšuje BERTovo porozumění slovům a větám. Používá Google algoritmus SMITH? Google obecně neříká, jaké konkrétní algoritmy používá. Ačkoli tvrdí, že tento algoritmus překonává BERT,… Detail článku »

Aktualizace přehledů v Google Search Console

Přehled “Pokrytí” v Google Search Console dostává 4 nové aktualizace, aby vlastníci stránek byli lépe informováni o problémech s indexováním. Od spuštění služby “Pokrytí” v roce 2018 sbírá Google zpětnou vazbu od uživatelů GSC ohledně vylepšení, které by v budoucnu rádi provedli. Změny, které se nyní zavádějí, jsou založeny na zpětné vazbě poskytnuté komunitou webmasterů…. Detail článku »

Vybírejte si na Googlu obsah produktu pomocí slideru

Další novinka v testování se objevila na Twitteru, kde ji sdílel Brian Freiesleben. Jeho screen ukazuje novou funkci v organickém vyhledávání. Tou je tzv. slider, kde si můžete zvolit, jakou velikost / obsah zboží chcete vyhledávat i s porovnáním oproti konkurenci. Na posuvném panelu vidíme, že si uživatel vybírá whiskey a má možnost si zvolit… Detail článku »

Bing Webmaster Tools přináší další vylepšení

O službě Bing Webmaster Tools od Microsoftu je poslední dobou více a více slyšet. Nyní přichází s dalším vylepšením. Do svého přehledu přináší statistiky, které již dobře známe z Google Search Console. Žádosti o procházení stránek Chyby v procházení stránek Indexované stránky Tyto vylepšení již dělají z Bing Webmaster Tools plnohodnotnou službu, kterou se vyplatí… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit