SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak na UX testování krok za krokem

Parádní článek popisující pěkně krok za krokem, co vše připravit, provést a nezapomenout při uživatelském testování ať již nového webu či aplikace pro vás napsala Tereza Venerová.

Vše na co byste neměli zapomenout jak při zadávání, tak při prvním testování až po vyhodnocení celého procesu – to vše najdete v tomto velmi obsáhlém článku plných rad a tipů z praktických workshopů.

I my sami jsme si nedávno prošli uživatelským testováním a z podobných článků jsme si pečlivě vybírali to, co jsme přesně potřebovali, aby byl náš cíl splněn a přitom jsme nemuseli prodávat služební auta, aby zbylo na výplaty.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Ať už připravujete nový web, aplikaci nebo e-shop, určitě si nezapomeňte tento článek přečíst, abyste věděli do čeho vlastně jdete.

Můžete samozřejmě také UX testování kompletně vynechat, ostatně stejně to dělali první objevitelé, kteří se snažili objevit Ameriku. Bohužel už nevíme kteří, protože všichni zjevně umřeli.

A pokud namítnete –  stejně jako moje žena – že Amerika byla objevena náhodou tak to jen dokazuje fakt, že vlastně nevíme, zda-li ji někdo cíleně hledal.

A že tento článek není pro SEO? Pak vězte, že kvalita obsahu a orientace uživatekl na něm začíná hrát čím dál tím větší roli i v SEO.

Každopádně skvělý článek najdete zde.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit