Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jak Collabim ovlivní to, že Google ukončí operátor “info:” ?

Možná už již slyšeli o:

Google ukončují příkaz info, protože tvrdí, že „byl relativně málo využíván“ a že nový nástroj pro kontrolu adresy URL poskytuje uživatelům většinu těchto dat.

Jak jsme na toto přišli?
26.3.2019 v 22:13 jsme poprvé zaznamenali, že info již není operátor, vypadá to takto:

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Tzn. bere info: jako normální slovo, nikoli operátor.

Příkaz “info:”

Příkaz “info:” použitý v příkladu, jako je “info:collabim.cz”, vracel kanonickou adresu URL pro konkrétní adresu URL, kterou jste zadali pomocí této syntaxe “info:”, šlo tedy zkontrolovat zda je daná adresa v indexu Google či ne. Nástroj pro kontrolu adresy URL vám nyní zobrazí kanonickou adresu URL, kterou do ní zadáváte. Takže Google řekl, že informační příkaz již není potřeba.

Proč na tom záleží:

Chcete-li nyní zjistit, kterou adresu URL Google považuje za kanonickou adresu URL, či zda je zaindexovaná, musíte mít ověřený přístup k webuGoogle Search Console a tuto adresu URL zapojit do nástroje pro kontrolu adresy URL. Dříve jste mohli použít příkaz info: ve veřejném vyhledávacím poli Google.

Jak to ovlivnilo Collabim:

Naše jednorázová URL analýza, která využívala operátor info: pro kontrolu již tedy tento operátor nemůže využívat, jak tedy v tuto chvíli kontrolujeme indexaci?

  • Vložíme chtěnou URL kompletně do hledání, tedy např. takto:

!Tuto funkci zatím testujeme a nevylučujeme, že postup získávání této informace budeme měnit!

Co doporučujeme jako náhradu za operátor info: ?

Doporučujeme operátor inurl: jako například v tomto případě: inurl:https://www.collabim.cz/akademie/

POZOR!

  • operátor inurl: hledá přesnou shodu, tedy inurl:http://www.collabim.cz/akademie/ a inurl:https://www.collabim.cz/akademie/ (http vs https) jsou dvě rozdílné adresy.
  • operátor inurl: vrátí i další adresy za touto adresou, tedy např. collabim.cz/akademie/ vrátí i výsledky, které jsou za /akademie/, takže už se nelze spoléhat jen na to, že pokud tam jsou nějaké výsledky Vámi zadaná URL je zaindexována, je třeba se kouknout do výsledků, zda tam skutečně je.

Oficiální vyjádření Google o vyřazení operátoru info: https://webmasters.googleblog.com/2019/03/how-to-discover-suggest-google-selected.html
Info o nástroji pro kontrolu adres URL: https://support.google.com/webmasters/answer/9012289

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit