Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Core Web Vitals – co to je?

Nedávno Google vydal novou funkci do Search Console. Ta nese pojmenování Core Web Vitals. K čemu vlastně tato funkce slouží, si rozepíšeme níže.

Web Vitals shromažďují veškeré informace o Vašem webu a jeho stránkách a měří vše od rychlosti po uživatelskou přívětivost. Metriky tohoto systému se budou ještě rozvíjet, aktuálně ovšem měří tři kritéria. Je jím LCP, FID a CLS.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

LCP (Largest Contentful Paint)

LCP měří kvalitu načítání stránek od prvního spuštění stránky. Pro zajištění dobrého hodnocení a pozitivní odezvy od návštěvníků by doba načtení neměla být větší než 2,5 vteřiny. Pokud mají Vaše stránky dobu načtení větší než 4 vteřiny, je potřeba je optimalizovat.

FID (First Input Delay)

FID měří zpoždění při prvním vstupu. Pro dobré hodnocení by zpoždění nemělo být delší než 100ms.

CLS (Cumulative Layout Shift)

CLS měří vizuální stabilitu, neboli postupné skládání stránky při načítání, která může mít vliv na uživatelský pocit z funkčností stránek. Zde je ideální hodnocení pod 0,1 bodu.

První dvě metriky jsou tedy počítány z klasického načítání stránek, které již nějakou dobu známe. CLS je novinkou a může nám do budoucna hodně pomoci při optimalizaci webů a e-shopů.

Dále je Google měří odděleně pro mobilní a pc verzi webu.

Statistiky mohou poté v Google Search Console vypadat třeba takto:

A jak je na tom Váš web? Pomohly vám tyto nové informace od Googlu v optimalizaci Vašeho webu?

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit