Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Zpětný odkaz z .GOV nebo .EDU

Domény s názvem .gov odkazují na stránky vládních úřadů. V případě USA se jedná o doménu prvního řádu, kterou může používat pouze vláda Spojených států Amerických. Některé státy ji používají pro názvy domén druhého řádu (např. gov.cz). Doména .edu náleží vzdělávacím institucím, především univerzitám. Stejně jako v případě domény .gov se .edu používá především v USA.

Občas se objevují tvrzení, že stránky domén .gov nebo .edu mají oproti běžným stránkám zvýhodnění ve výsledcích vyhledávání. Není to pravda. Google s těmito stránkami zachází jako s kteroukoliv jinou stránkou, ale rozdíl spočívá v síle zpětných odkazů z těchto stránek. Odkazy z těchto stránek patří mezi ty nejhodnotnější. To, co dává autoritu zpětným odkazům z domén .gov a .edu, je jejich autorita v reálném světě. Vládní nebo vzdělávací instituce jsou respektované subjekty a linky z jejich domén nemůže získat každý.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Zpětné odkazy ze stránek vládních nebo vzdělávaích institucí jsou Googlem pečlivě zkoumány. Nedoporučuje se vymámit zpětný odkaz pochybným způsobem (například propašovat jej do nezabezpečeného diskusního fóra instituce apod.), ale snažit se o jeho získání přirozeným způsobem. To platí pro všechny zpětné odkazy.

Autor textu: Honza Vanžura & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Pozitivně

Míra závažnosti: Vysoká
Typ SEO:
Off-page (linkbuildeři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit