Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Automaticky generovaný obsah

Automaticky generovaný obsah, je druh obsahu, který je generovaný programem za účelem získání lepších pozic ve výsledcích vyhledávání. Takový druh obsahu je obvykle jen shluk náhodných slov bez přidané hodnoty, neřeší žádný dotaz či téma, ale jen generuje obsah pro vyhledávače s klíčovým slovem. Na takto uměle generovaný obsah nahlíží Google i Seznam negativně a mohou jej penalizovat. Mezi špatně vygenerované automatické texty lze považovat i automaticky přeložený text, který nebyl zkontrolován a upraven člověkem (překladatelem).

Naopak u větších projektů se využívá automaticky generovaný obsah pro tvorbu meta popisků, textace produktů nebo titulků, protože manuální tvorba by byla značně časově i finančně náročná. Tento automaticky generovaný text může naopak pomáhat, protože je sestaven obvykle pomocí proměnných (barvy, názvu, parametrů), má pro uživatele informační hodnotu, je čtivý a algoritmus by měl být poctivě připravený od SEO konzultanta, programátora a copywritera.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

U tohoto faktoru tedy záleží na úhlu pohledu a než se do automatických textů pustíte, je lepší to konzultovat se svým SEO specialistou.

Autor textu: Šimon Seďa (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně Negativně
: Seznam
Pozitivně Negativně

Míra závažnosti: Střední
Typ SEO:
Obsahové (copywriteři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit