Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Ještě univerzálnější GDS konektor

S Google Data Studiem (GDS) pracujeme na pravidelné bázi. Proto jsme se rozhodli využít naše znalosti, abychom Vám ušetřili ještě více času. Dotáhli jsme propojení Collabimu a GDS téměř k dokonalosti a zautomatizovali vše, co se jen dalo. Co to přesně znamená pro vás?

Stačí jednou propojit a máte to navždy

Nově stačí jednou napojit Collabim s GDS pomocí API klíče a toto propojení se automaticky propíše pro všechny konektory. Takže už nemusíte propojovat každý konektor zvlášť. Povedlo se nám to díky tomu, že nás Google přidal mezi své partnerské konektory. Tím pádem si Collabim dokážete provázat přímo s Vaším Google účtem. Díky tomu si Váš Google účet zapamatuje propojení s Collabimem i pro další relace.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Propojení je jednoduché a zvládnete ho ve třech krocích:

1. V Collabimu klikněte na Propojit s Google Data Studio

2. Projděte autorizací a povolte propojení Collabim konektoru s Vaším Google účtem

3. Vložte API klíč, který naleznete ve svém profilu na Collabimu

API klíč vkládejte zde, do předpřipraveného pole:

Klikněte na ODESLAT a nyní máte propojení hotové. Dále už si pouze stačí projít základním nastavením, abyste pro právě vytvářený report čerpali data ze správného projektu a z Vámi požadovaného modulu Collabimu (například Aktuální přehled klíčových slov).

Předpřipravené šablony

Propojení Collabimu s GDS nebyl až takový oříšek ani dříve, ale ta hlavní časově náročná práce přišla až poté. Bylo potřeba vytvořit si reporty s přehlednými grafy, abyste se v datech vůbec vyznali. To už dnes neplatí!

Vytvořili jsme univerzální šablony, do kterých se data automaticky propíšou. Je už jen na Vás, zda Vám tyto šablony budou stačit nebo si je upravíte. Nicméně pro základní přehled budou jistě dostačující. Vyberte si jednu ze 7 předpřipravených šablon pro vizualizaci dat, které jsou rozděleny dle jednotlivých modulů Collabimu. 

Tohle považujeme za hlavní časovou úsporu, kterou získáte díky novému univerzálnímu GDS konektoru.
Už jste jej vyzkoušeli? Dejte nám vědět, jak se Vám s ním pracovalo a kolik času Vám ušetřil. 

 

Připravili jsme pro Vás také podrobnou nápovědu, jak s novým konektorem pracovat. 

https://help.collabim.cz/datova-napojeni/google-data-studio-univerzalni-konektor

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit