Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google testuje vizuální vyhledávání

Google začal testovat vyhledávání pomocí ikony foťáku pro mobilní zařízení. To znamená, že některým uživatelům Googlu se v okně pro zadání vyhledávacího dotazu zobrazuje toto tlačítku. Pokud na něj kliknout, tak mají možnost pořídit fotku a Google podle této fotky doplní vyhledávací dotaz a ukáže relevantní výsledky. Standardní vyhledávání: Vizuální vyhledávání:   Pravděpodobně ještě nějaký… Detail článku »

Google testuje protokol IndexNow

Před pár dny jsme Vás informovali o protokolu IndexNow, který zatím podporují pouze vyhledávače Bing a Yandex. Při nastudovávání informací o IndexNow asi nejeden SEO specialista a správce webu vyslovil zbožné přání “Kéž by tohle zavedl i Google”  Možná se dočkáme! Google v posledních dnech potvrdil, že protokol IndexNow začal také testovat. To by mohlo… Detail článku »

IndexNow – přikažte robotům navštívit Vaše stránky

Jak dlouho Vám naposledy trvalo, než si vyhledávač všiml, že máte novou stránku nebo nějakou změnu na již indexované stránce? U nás to bylo více jak měsíc, a to jsme novou stránku poslali k indexaci přes GSC. Za takovou dobu se toho může změnit opravdu hodně. Třeba když cílíte na klíčové slovo s nízkou konkurencí… Detail článku »

Google zredukoval podporovaná strukturovaná data

Dle oficiálního dokumentu o novinkách na Google došlo k odstranění 12 typů strukturovaných dat. Test rozšířených výsledků již nebude u stránek s těmito strukturovanými daty zobrazovat upozornění na chyby v kódu právě strukturovaných dat. Ani ve výsledcích vyhledávání nebudou nadále tato odstraněná strukturovaná data zobrazována a podporována.  Co bylo odstraněno: HowTo: description field. QAPage: mainEntity.suggestedAnswer.author,… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit