Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Blíží se termín pro Mobile-first indexaci

Revidovaný termín pro spuštění jednotného Mobile-first indexování od Google přijde v příštích několika týdnech. Google uvedl, že jde 100% do indexování nejprve pro mobilní zařízení. Google posunul termín ze září 2020 na březen 2021. John Mueller z Googlu uvedl, že březen 2021 je přibližný termín. John byl dotázán, zda budou všechny weby indexovány mobilním robotem od 1. dubna 2021. John na… Detail článku »

Google snížil počet zobrazení featured snippets ve vyhledávání

Zdá se, že Google od 19. února 2021 ve výsledcích vyhledávání zobrazuje méně featured snippets. Zahraniční systémy, které sledují vybrané úryvky, všechny vykazovaly výrazný pokles procenta výsledků vyhledávání pomocí doporučených úryvků. Mozcast vykazuje pokles o 7,5% výsledků vyhledávání s vybranými úryvky na 4,5% výsledků vyhledávání s vybranými úryvky: RankRanger vykazuje pokles o 9,5% výsledků vyhledávání s vybranými úryvky na… Detail článku »

Průzkum: 62% uživatelů se rozhoduje k nákupu podle fotek

Většina spotřebitelů si produkt koupí s větší pravděpodobností, pokud uvidí fotografie pořízené jinými zákazníky. Nový přehled ukazuje, že obsah vytvářený uživateli, například fotografie nahrané zákazníky, hraje při rozhodování o nákupu významnou roli. eMarketer uvádí, že 62% spotřebitelů tvrdí, že si produkt koupí s větší pravděpodobností, pokud si nejdříve mohou prohlédnout fotografie a videa zákazníků. Výsledky… Detail článku »

John Mueller: Celkový počet zpětných odkazů není důležitý

Celkový počet odkazů směřujících na web je pro Google irelevantní ve vyhledávání, říká John Mueller. John pokračuje tím, že na celkovém počtu zpětných odkazů, které má web, na algoritmu vyhledávání vůbec nezáleží. Jeden dobrý odkaz z relevantního webu může být efektivnější než miliony odkazů nízké kvality. Toto uvedl Mueller během hangoutu SEO Centra vyhledávání Google zaznamenaného 19. února. Jeden… Detail článku »

Google testuje návrhy vyhledávání při scrollování v mobilu

Google testuje zobrazování a vyskakování vyhledávacích dotazů s automatickým návrhem automatického dokončování na vyhledávací liště, když se vrátíte zpět nahoru k výsledkům vyhledávání. Zde je video Valentina Pletzera, které zveřejnil na YouTube a Twitteru : Zrovna tato funkce se dle našeho hodnocení moc nepovedla a přijde nám spíše obtěžující…. Detail článku »

Přidružení služeb v Google Search Console

Google přidal do své služby Search Console nový doplněk, tzv. “Přidružení”. Díky tomu můžete odemknout nové funkce, říká Google. Google oznámil ve službě Search Console novou funkci s názvem „přidružení“. Přidružení vám umožní propojit účet Search Console s dalšími účty Google, jako jsou YouTube, Google Analytics, aplikace pro Android a mnoho dalšího. K této funkci se dostanete kliknutím sem . Co jsou sdružení. Google uvedl, že… Detail článku »

Google: Duplicitní obsah není negativní faktor

Duplicitní obsah neovlivní negativně hodnocení webu ve vyhledávání, řekl John Mueller. John Mueller z Googlu vysvětlil mylnou představu o duplicitním obsahu a tvrdí, že nejde o negativní faktor hodnocení ve vyhledávání. Opakování stejného obsahu na více stránkách není něco, co by způsobilo, že by se web ve výsledcích vyhledávání umístil níže. Mueller dále říká, že… Detail článku »

Seznam spustil největší aktualizaci ve vyhledávání za 10 let

V pátek 29.1.2021 Seznam.cz na svém blogu zveřejnil článek o aktualizaci ve svém vyhledávání. Jedná se o nasazení Vyhledávání pomocí významových faktorů. Hledání webových stránek, které obsahují konkrétní slova, jsou nyní rozšířena o hledání stránek, které mají podobný význam jako dotaz i přesto, že v nich některé z požadovaných slov chybí. Celý článek naleznete zde: Vyhledávání… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit