Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Přidružení služeb v Google Search Console

Google přidal do své služby Search Console nový doplněk, tzv. “Přidružení”. Díky tomu můžete odemknout nové funkce, říká Google.

Google oznámil ve službě Search Console novou funkci s názvem „přidružení“. Přidružení vám umožní propojit účet Search Console s dalšími účty Google, jako jsou YouTube, Google Analytics, aplikace pro Android a mnoho dalšího. K této funkci se dostanete kliknutím sem .

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Co jsou sdružení. Google uvedl, že „přidružení je spojení mezi službou Search Console a nějakou jinou entitou nebo službou v jiné službě Google: například mezi službou Search Console a účtem Google Analytics, kanálem YouTube nebo účtem Internetového obchodu Chrome. “

Jaké účty lze přiřadit. Zde je seznam různých účtů Google, které můžete propojit s přidruženími:

  •  Vlastnost Google Analytics : Zobrazte ve službě Google Analytics svá data služby Search Console, například dotazy z organického vyhledávání. Od dnešního dne můžete také propojit vlastnosti domény Search Console se službou Google Analytics a získat lepší pokrytí výsledků organického vyhledávání. Doporučujeme použít tuto možnost, protože vám pomůže získat ucelenější obrázek v  přehledech  služby Search Console v Google Analytics.
  •  Účet Google Ads : Zobrazte placený a organický přehled ve službě Google Ads.
  •  Kanál YouTube : Propojte svá videa s přidruženým webem.
  •  Aplikace Play Console : Použijte indexování aplikací.
  •  Projekt Action Console : Ověřte svou značku a povolte funkce napříč platformami.
  •  Účet Internetového obchodu Chrome : Publikujte aplikace a rozšíření do Internetového obchodu Chrome jménem vašeho webu.

Jak se liší od vlastností doményVlastnosti domény nahradily sady služeb ve službě Search Console již v roce 2019. Vlastnosti domény jsou způsob, jak ověřit celou doménu ve službě Search Console a zobrazit svá data napříč aplikacemi www vs. non-www, http vs https, Android a dalšími na jednom místě, aniž byste museli přejít na každou jednotlivou službu.

Jak vypadají asociace. Zde je screen přidružení v Google Search Console:

Stávající sdružení. Sdružení jste mohli provádět dříve a pro zjednodušení Google řekl: „všechna stávající sdružení se automaticky přenesou na novou stránku Sdružení.“ Například, když jsem zkontroloval své přidružení, uvidím svoji aplikaci pro Android, kanál YouTube a účet Google Analytics.

Co nás zajímá. Google nám poskytne více informací a více dat ve službě Search Console a dalších službách. Google uvedl, že může „odemknout více funkcí pro váš web“. Některé z nich znamenají, že můžete vidět svůj organický výkon ve svém účtu Google Ads a mít tato přidružení vám může poskytnout lepší a širší pohled na vaše data v různých službách Google.

Podrobný přehled a návod jak pracovat s Google Search Console naleznete v článku Google Search Console: Kompletní návod, triky, postupy pro 2023.

Zdroj:https://searchengineland.com/new-google-search-console-associations-346326

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit