SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Zvláštní local pack na mobilním Google

Dnes bychom se s vámi rádi podělili o zvláštnost, kterou jsme zachytili tuto středu na mobilním Google v ČR: Jak vidíte, v tomto případě Google vynechal v local packu mapu, ačkoliv ostatní informace zůstaly. V tuto chvíli jsme nenašli více informací, zda-li se jedná o test Google či nějakou chybu. Ostatní výsledky, které jsme prověřili… Detail článku »

Pondělní změny pozic na Googlu

Někteří z vás možná zaznamenali, že tento týden v pondělí / úterý Google dosti zamíchal s pozicemi ve vyhledávání. Tyto extrémní změny až o několik desítek pozic způsobila chyba v indexačním systému. Jakmile Google chybu objevil, ihned ji opravil a nyní by se vše mělo vracet do normálu. Tuto informaci potvrdili i na svém Twitter… Detail článku »

Google přidal více formátů pro Images Structured data

O strukturovaných datech zde bylo napsáno několik článků a není potřeba je opět představovat. Novinkou ale je to, že Google nyní rozšířil podporované formáty obrázků, pro které lze data využít. Nejprve se podpora vztahovala pouze na obrázky typu .jpg, nyní ovšem můžeme využít i BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP a SVG. Google také aktualizoval svoji… Detail článku »

36 SEO mýtů – Co Google údajně nevyužívá při hodnocení webů

Google prozradil, které z faktorů webů a e-shopů údajně nespadají do hodnocení stránek v organickém vyhledávání. Většina SEO specialistů a majitelů webů ráda řeší, co vše Google sleduje při určování pozic webů v organickém vyhledávání. Samozřejmě víme, že kvalitní obsah a zpětné odkazy jsou velice důležité, ohledně ostatních věcí se stále vedou diskuze. Nyní se… Detail článku »

Google Search Console má další vylepšení

Google pokračuje ve vylepšení nástroje Search Console. Nyní se zaměřil na část, která sleduje strukturovaná data a jejich kvalitu na webech a e-shopech. V Search Console nyní můžete sledovat strukturovaná data typu image license. Tento typ dat můžete přidat ke svým fotkám, které pochází z vaší tvorby. Tato data se poté zobrazují ve vyhledávání u… Detail článku »

Google mapy nově upozorní na nošení roušek

Google v boji proti aktuální nemoci COVID-19 testuje nové vylepšení do Google Maps. Nově se při používání map zobrazuje v pravém horním rohu oznamovací rámeček, který nás varuje, abychom nosili roušky. V oznámení bylo uvedeno: „Noste roušky, pomozte zpomalit šíření COVID-19.“ Oznámení bylo také na domovské stránce Google.com. Oba jsou dnes již pryč. Uvidíme, zda… Detail článku »

Google My Business dostal další vylepšení

Google aktualizoval sekci produktů v My Business, což je služba pro lokální propagaci místních firem. Nyní máme k dispozici čistší rozhraní s lepší filtrací produktů a příjemnější ikonkou “All products“. Tady je snímek nového rozhraní, jak ho zachytil Joy Hawkins na Twitteru: Takto to vypadalo na začátku roku: Poslední snímek ukazuje prvotní vzhled: Je vidět,… Detail článku »

Neblokujte GoogleBota při procházení stránek s 404 chybou

Další z mnoha otázek mířená na Johna Muellera z Googlu řeší blokaci procházení stránek s kódem 404. John uvedl, že se jedná o “opravdu špatný nápad, který způsobí mnoho potíží“, pokud zablokujete Googlebota nebo jiného vyhledávacího robota při procházení stránek, které vrací chybu 404. Jeden webmaster sám napsal, že jeho web automaticky blokuje roboty, kteří… Detail článku »

Google odstranil Tweety z výsledků vyhledávání

Jak už asi všichni víte, Twitter byl nedávno hacknut, a to ve velkém stylu. V krátkých intervalech dokázal “krypto scam“ ukrást Twitter účty Bitcoin, Barack Obama, Joe Biden, Ripple, Binance, Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, Apple a mnohé další. Zdá se, že Google zaujal k celé záležitosti radikální postoj a odstranil z vyhledávání tzv…. Detail článku »

Jak ideálně odebírat staré URL z vašich stránek?

John Mueller z Googlu na Twitteru uvedl, že pokud chcete opravdu odstranit staré URL stránek, které jste odstranili z Vašeho webu z indexu vyhledávání Google, je potřeba je mazat i ze souboru XML sitemap. Doslova se řekl: „Pokud odeberete nebo změníte více odkazů z Vašich stránek, je dobré to udělat i v souboru sitemap.“ Zmínil… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit