Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Udělejte si doma Halloween pomocí Googlu

Sice nyní musíme být doma, ale proč si Halloween neužít doma díky Googlu. Spustil totiž několik strašidelných funkcí napříč Google službami. Od postav AR a 3D kouzelných koček až po hry Doodle a hádanky Google Assistant. Magické kočičky a překvapení Když navštívíte domovskou stránku Googlu příštích 48 hodin, kliknete na Doodle, připojíte se ke kočce… Detail článku »

Indexování a čtení přirozeného jazyka Googleboty. Budoucnost v SEO?

Google nedávno vypustil aktualizace svého vyhledávacího systému, který se více soustředí na čtení a porozumění přirozených textů. Tím dává prostor webmasterům více se zaměřovat na uživatele a ne na roboty. Google zavádí indexování a rankování stránek založené na procházení stránek a vyhledávání relevantní odpovědi na daný dotaz, i když odpověď není přímo tou hlavní věcí… Detail článku »

Meziroční porovnání vyhledávačů Google vs. Bing

Microsoft a Google zveřejnili své meziroční statistiky zisků z využívání jejich vyhledávačů. Podle zveřejněných údajů se lépe daří společnosti Google, které vzrostly tržby celkově o 14%. Pokud se ovšem podíváme pouze na Vyhledávání Google, byl to nárůst o 6,5%, ale pokud přidáme výnosy z partnerských webů, je zde nárůst o 9,7%. Společnosti Google zároveň navýšila… Detail článku »

5 rad, jak připravit svůj e-shop na Black Friday a Cyber Monday

Blíží se konec roku a doba pravidelných předvánočních / vánočních akcí, které budou pro všechny podnikatele důležitější, než kdy dříve. Nejbližší takovou akcí bude Black Friday a Cyber Monday. Google na svém blogu vydal několik rad, jak správně připravit přistávací stránky pro dané akce. Vytvořte stránku co nejdříve Přistávací stránku pro výprodej, nebo akci vytvořte… Detail článku »

Google opravil problémy s indexací

Google se několik posledních týdnů potýkal s problémy indexováním stránek a kanonizací URL. Nyní vydal na Twitteru poslední status ohledně tohoto problému s tím, že 99% chyb je opraveno a zbytek bude doladěn do dvou týdnů. Doufáme, že nyní již bude vše fungovat tak, jak má a indexace bude v pořádku, vzhledem k tomu, že… Detail článku »

Google odstranil manuální žádosti o indexaci webu z GSC

Google 14.10.2020 oznámil na svém Twitterovém účtu, že aktuálně odstranil možnost požádat o manuální indexaci stránky přes Google Search Console. Dále dodal, že očekává jeho vrácení za několik týdnů a že nadále bude stránky indexovat klasickou cestou. Bohužel zaznamenáváme poslední dobou problémy s indexací nových stránek od Googlu a jediná možnost, jak nové stránky podstrčit… Detail článku »

Google testuje filtrování výsledků v SERPu

Posledních několik týdnů zaznamenáváme řadu testů od Googlu v organickém vyhledávání. Většinou se jedná o drobné změny ve vzhledu, umístění či barvě. Před pár dny ale Carrie Hill zveřejnila na svém Twitteru screenshot, kde Google nabízí pro vyhledávaný dotaz dodatečné filtrování výsledků. V případě Carrie se jedná o asistenční služby veteránům. Google zda nabízí k… Detail článku »

Google My Business testuje přidání historii volání

Google testuje další, jak se zdá, výkonnou funkci ve službě Moje firma na Googlu nazvanou historie volání. Zdá se, že tato funkce zobrazuje vaše nedávné hovory z Map Google a Vyhledávání Google prostřednictvím vašeho zápisu v Google My Business. Colan Nielsen sdílel tuto informaci s tím, že se mu daná možnost objevila v GMB ve… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit