Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Indexování a čtení přirozeného jazyka Googleboty. Budoucnost v SEO?

Google nedávno vypustil aktualizace svého vyhledávacího systému, který se více soustředí na čtení a porozumění přirozených textů. Tím dává prostor webmasterům více se zaměřovat na uživatele a ne na roboty.

Google zavádí indexování a rankování stránek založené na procházení stránek a vyhledávání relevantní odpovědi na daný dotaz, i když odpověď není přímo tou hlavní věcí na stránce. Společnost Google dále uvádí, že nový systém indexování se bude vztahovat po vypuštění na 7% všech dotazů ve všech jazycích.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Dramatické vylepšení BERTa

Aktualizace BERT je technika založená na automatickém učení a rozpoznávání vyhledávacích dotazů. BERT nyní dokáže rozpoznat téměř každý dotaz v anglickém jazyce, což je velký skok. Nyní dokázal rozpoznat 1 z 10 dotazů.

Dokáže rozpoznat i překlepy

Podle Google statistik je každý desátý dotaz překlep. Aby se zlepšilo vyhledávání při využití dotazu s překlepem, vylepšuje Google automatické porozumění dotazů i o překlepy a pravopisné chyby.

Důsledky pro SEO a směr vyhledávání Google

Tyto aktualizace pomohou SEO specialistům a majitelům webů či e-shopů, soustředit se na jejich cílové publikum a ne pouze na roboty. Nová technologie dokáže rozpoznat jednotlivé sekce webu a vybrat z nich pouze to nejrelevantnější k danému dotazu, i když je zbytek stránek méně relevantní.

Zdroj:https://searchengineland.com/what-passage-indexing-and-natural-language-processing-mean-for-the-future-of-seo-342711

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit