SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google: Noindex neovlivní pozdější zaindexování stránky

John Mueller z Googlu dostává přes Twitter řadu otázek ohledně Googlebotů a Googlu obecně. Pravidelně se na ně snaží odpovídat a pomáhat tak majitelům stránek a specialistům vyřešit jejich problémy, či potvrdit nebo vyvrátit jejich tvrzení.  Tentokrát odpovídal na dotaz: “Slyšel jsem, že Google si pamatuje historii indexace stránek webu, a pokud byl na určité… Detail článku »

Google May Core Update – co už víme?

Za začátku měsíce května vydal Google novou aktualizaci vyhledávacího jádra. Nyní už můžeme díky sledování určit, kde se tato aktualizace nejvíce projevuje.  V Collabim statistice můžeme vidět, že krátce po vypuštění této aktualizace byl zaznamenán velký posun pozic klíčových slov na Googlu CZ i SK. Která odvětví byla nejvíce zasažena? Nejvíce posunu pozic zaznamenala odvětví… Detail článku »

Google Core Update May 2020

Google dnes oficiálně potvrdil vydání aktualizace vyhledávacího algoritmu pod názvem Google Core Update May 2020. Aktualizaci vydal včera (4.4.2020).  Google je v pojmenování aktualizací o krok napřed, před SEO komunitou, protože společnost aktuálně využívá názvy podle měsíce a roku vydání. Vzhledem k datu vydání a odkazem na Star Wars, by se tento update mohl klidně… Detail článku »

Google automaticky dočasně uzavírá vaše pobočky!

Dnes se na twitteru objevilo několik oznámení o tom, že Google rozposílá majitelům a správcům firem, které mají účet Google My Business (Google Moje Firma) oznámení o tom, že jejich pobočky jsou označeny jako dočasně uzavřeno. Informaci o tomto zákroku posílá i jako oznámení do mailu.   Zkontrolujte si proto své profily, zda nejste označeni,… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit