Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Core Update May 2020

Google dnes oficiálně potvrdil vydání aktualizace vyhledávacího algoritmu pod názvem Google Core Update May 2020. Aktualizaci vydal včera (4.4.2020). 

Google je v pojmenování aktualizací o krok napřed, před SEO komunitou, protože společnost aktuálně využívá názvy podle měsíce a roku vydání. Vzhledem k datu vydání a odkazem na Star Wars, by se tento update mohl klidně jmenovat “May the 4 update” nebo podobně. 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Letošní druhá aktualizace

Jedná se letos o druhou aktualizaci vyhledávacího jádra, kdy první byla v lednu. Tímto se zároveň vyvrací tvrzení, že Google během celosvětové pandemie COVID-19 zastavil vývoj svých aktualizací. 

Účel core aktualizací

Google tyto aktualizace vydává a navrhuje tak, aby se značně projevili ve vyhledávání po celém světě a ve všech jazycích. Jak se vyvíjí weby, tak vyhledávání. Proto během každé aktualizace může Váš web stoupnout v příčkách nebo i klesnout. Záleží na relevantnosti obsahu webu. Weby, které od poslední aktualizace svůj obsah vylepšili, můžou většinou pocítit zlepšení pozic ve vyhledávání. Samozřejmě zde Google počítá i s obsahem, který při předchozí aktualizaci ještě neexistoval. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o první aktualizaci po pandemii, můžeme počítat s tím, že bude dosti nestálá. 

COVID-19 – nejvyhledávanější téma všech dob

Google dnes zároveň uvedl, že ještě nikdy nezaznamenali takový počet vyhledávání jednoho tématu, jako právě zmíněný COVID-19. 

Co dělat pro Core Update May 2020?

Kdykoliv Google vydá některou ze svých aktualizací, musíme počítat s tím, že může naše weby pozitivně či negativně ovlivnit. Díky tomu, že víme, kdy aktualizaci Google vydá, můžeme sledovat změny a reagovat na ně tak, abychom měli web optimalizovaný. 

Stále se přesně neví, co pro nás bude květnová aktualizace znamenat. Jakmile budeme vědět víc, najdete další informace v SEO zpravodajství.

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit