Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google do konce roku přejde plně na mobile-first index

Google začíná posílat notifikace webům, které mají stále problém s Googlebotem pro mobilní verze. Co je mobile-first index? V současnosti každoročně roste počet uživatelů mobilních zařízení při vyhledávání na úkor počítačů a tabletů. Na základě toho Google koncem roku 2016 zavedl koncept “mobile first index”, který říká, že bude vytvářet hodnocení na základě kvality a… Detail článku »

Google stále používá PageRank

John Mueller opět odpovídal na dotazy ze svého Twitter účtu, kde řekl, že i v roce 2020 používá Google interně PageRank hodnocení. Samozřejmě dodal, že je to jedno z mnoha dalších hodnotících signálů, které Google využívá. Nevyužívá naopak autoritu domény (metrika od Moz). Dále řekl, že aktuální PageRank se liší od toho v 90 letech…. Detail článku »

Změna vyhledávacího algoritmu na Seznam.cz

Portál Seznam.cz změnil svůj vyhledávácí algoritmus. Následkem této změny jsme zaznamenali výkyvy pozic klidně i o desítky míst. Pohyby pozic vidíme i v Collabim statistikách, které můžete sledovat zde: https://www.collabim.cz/statistiky.html. Statistiky nám ukazují, že téměř 50% klíčových slov změnilo pozici o jednu nebo více. Změna pozice o 30+ míst je poté u 0,64% slov. Zajímavostí také je, že… Detail článku »

Další novinky v Google Search Console

Google přidal do aplikace Search Console několik nových funkcí, které vám pomohou při přesunu adresy webu.  Mezi tyto nové funkce patří ověření přesměrování pro prvních top pět adres URL přesouvané domény a upomínka v horní části Google Search Console o průběhu přesunu webu na novou adresu.  Přesměrování Nová funkce vám ukáže tok přesměrování, jeho validitu… Detail článku »

Google Local Algorithm Update

Vypadá to, že Google vypustil další update, tentokrát pro lokální vyhledávání. Aktualizaci vypustil cca v pátek 14.1. a její nahrávání probíhá dodnes. Z největší pravděpodobností má tato aktualizace dopad na pozice firem v local SEO a v Google mapách.  SEO komunita zaznamenala velké výkyvy tento víkend v británii.  Níže na screenu je vidět, že změny… Detail článku »

Google: “Neustále něco aktualizujeme”

Objevily se fámy, že Google vypustil další únorovou aktualizaci. V tomto měsíci již několikátou. Dle vyjádření Googlu je to normální.  Během týdne se objevily informace o nepotvrzené únorové aktualizaci vyhledávacího algoritmu. V reakci na otázky uživatelů na Twitteru Danny Sullivan odpověděl, že aktualizace provádí neustále.  Došlo tedy k aktualizaci? Podle Googlu ano. Nebyla to však… Detail článku »

Google Search Console má nové reporty

Google oznámil nové přehledy v Google Search Console, které vám pomohou optimalizovat vaše snippety.    Úryvky recenzí Nový přehled úryvků recenzí je dostupný pro weby, které využívají recenze nebo hodnocení produktů v strukturovaných datech. Report také zobrazuje upozornění či chyby a samozřejmě také správně fungující stránky. Pokud vám Search Console hlásí u některých stránek chyby,… Detail článku »

Meta description a Brand má největší míru prokliku

Proběhla zahraniční studie společnosti Ignite Visilibity, kde skupina pěti set účastníků ve věku 25 až 60 let měla odpovědět na několik otázek ohledně vyhledávání a uživatelské přívětivosti Googlu.   Největší vliv na prokliky? Výsledky jsou takové, že 62,9% dotázaných uvedlo, že jejich rozhodnutí nejvíce ovlivní meta description, čili popis, 24,2% by kliklo na odkaz na… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit