SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google: „Neustále něco aktualizujeme“

Objevily se fámy, že Google vypustil další únorovou aktualizaci. V tomto měsíci již několikátou. Dle vyjádření Googlu je to normální. 

Během týdne se objevily informace o nepotvrzené únorové aktualizaci vyhledávacího algoritmu. V reakci na otázky uživatelů na Twitteru Danny Sullivan odpověděl, že aktualizace provádí neustále. 

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Došlo tedy k aktualizaci?

Podle Googlu ano. Nebyla to však tak velká aktualizace, jako třeba v lednu. To ovšem neznamená, že Google nevypustil update, který nějakým způsobem neovlivní vyhledávání. Ze SEO komunity se ozývají informace, že větší výkyvy v žebříčku zaznamenávají od 7. února do cca 12. února. 

Co můžeme dělat?

Prozatím nic. Google zopakoval, že není nic, co by bylo možné učinit či upravovat na webu kvůli těmto aktualizacím. Stále ovšem platí to, že pokud chcete mít kvalitní web z hlediska SEO, určitě si prostudujte naši SEO akademii a pravidelně sledujte toto zpravodajství.

Čeho se aktualizace týkala?

To je otázka. Google se více nevyjádřil. Výkyv v hledanosti může taky naznačovat, že aktualizace byla spuštěna a poté opět stažena. Více bohužel momentálně k dispozici není. 

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit