Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Více než 53 % návštěvnosti webových stránek je organická

Pode nejnovější studie od renomované agentury Bright Edge je organická návštěvnost (tedy neplacená návštěvnost pocházející z vyhledávačů) zodpovědná v průměru za 53 % provozu webových stránek. Výsledky se liší podle oboru, ale pohybují se od 41 % u maloobchodu po 64 % u B2B sektoru.

 

Struktura kanálů návštěvnosti
zdroj: https://www.brightedge.com/resources/research-reports/channel_share

 

Pokud se podíváme na celkovou návštěvnost z vyhledávačů (organickou i placenou), obsáhneme v průměru 68 % veškerého provozu na stránkách. V případě B2B sektoru dokonce více jak 76 % provozu!

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Význam sociálních sítí podle této studie zůstává zanedbatelný již několik let po sobě. Ale pozor, nelze to úplně zobecňovat! Například pro média a zábavní průmysl jsou sociální sítě relativně důležitým přivaděčem provozu.

A jak je to u Vašich projektů? Víte, které kanály jsou pro Vaši návštěvnost nejdůležitější? Skvělým pomocníkem je Google Analytics. Pokud už víte, že organická návštěvnost je pro Vás důležitá, podívejte se, na která klíčová slova se zaměřit.

Pozn: do studie nebyly zahrnuty přímé návštěvy webových stránek (tzn. zadáním adresy přímo do prohlížeče)

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit