Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Pozor na https! Google operátor info: nevrací vždy to, co čekáte

Dnes jsme zaregistrovali poměrně zajímavé chování u operátoru info: u vyhledávače Google. Tento operátor používáme v případě Jednorázové analýzy – zjištění stavu indexace stránek.

Ne vždy totiž vrátí to, co čekáte. Zejména v případě https a http se někdy chová takto:

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Je vidět, že na oba dotazy, jak na http, tak https, vrací, že má zaindexovanou variantu s https. Ne vždy tomu ale tak je:

Z našeho pozorování jsme zatím zjistili (na cca 5ti webech našech klientů), že pokud stránka nikdy neběžela na http (tedy např. nově přidané produkty na e-shopu, který je již kompletně převeden na https) se neukazují na operátor info:.

Proto jsme se pokusili připravit analýzu indexace “méně striktní” pomocí operátoru site: (v jehož výsledcích bychom požadovanou URL nalezli), ale bohužel výsledky nejsou dostačující. Z tohoto důvodu jsme Vám alespoň přidali do technické analýzy URL vašeho webu informaci o koncové stránce, na které případné redirecty skončí. Pokud si tedy tuto analýzu provedete vždy na sadě URL, které vás zajímají, dostanete seznam koncových URL na vašem webu, kde požadavky opravdu končí. Ty potom již můžete prohnat bezpečně analýzou indexace, jelikož ty by opravdu být zaindexované měly.

Za nalezení této zajímavosti a nápadu k vylepšení velmi děkujeme Milanu Zemanovi z digitální agentury Sherpas.

Máte podobnou zkušenost, či více informací? Podělte se s námi v diskuzi níže!


Co je HTTP, HTTPS, jak vypadá HTTP požadavek, stavové kódy http i co je a jak získat SSL certifikát. Na všechny tyto témata naleznete odpovědi v článku HTTP a HTTPS: Jak zabezpečit webové stránky.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit