Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Search Console má novou funkci

Google přidává do Google Search Console další nástroj, který má hned tři funkce.  

Nové funkce v Google Search Console umí zablokovat určité URL z vyhledávání, ukázat starý obsah a filtrovat ho pomocí SafeSearch.

Kde najít tento nástroj?

Samozřejmě v Google Search Console, v části “Index”, pod českým názvem Odebrání

Dočasná odstranění

Tato funkce umožňuje rychle odstranit URL z vyhledávání pomocí Google Search Console. Google skryje požadovanou stránku na dobu cca 6 měsíců. Během této doby máte čas, napravit svoje chyby na stránkách a odstranit neplatné stránky z vašeho webu.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Google dává na výběr ze dvou typů smazání

  1. Smaže pouze vybranou URL po dobu již zmíněných 6 měsíců 
  2. Smaže stránku z mezipaměti, včetně popisků ve vyhledávání, dokud ji znovu neprohledá

Zastaralý obsah

Sekce zastaralý obsah zobrazuje informace o podaných žádostech o odstranění zastaralého obsahu, který může kdokoliv z veřejnosti nahlásit Googlu, pomocí nástroje na odstranění zastaralého obsahu

Filtr bezpečného vyhledávání

Google umožňuje pomocí nástroje Nahlásit nevhodný obsah ohlásit, že obsah na webu není vhodný pro děti a mladistvé. Toto nahlášení potom můžeme vidět právě v této záložce. 

Jaká je výhoda?

Tento nástroj umožňuje webmasterům, majitelům stránek a dalším nejen rychle odstranit obsah z vyhledávání Googlu, ale také zjistit, proč byl některý obsah odstraněn kvůli požadavkům třetích stran. Odtud se můžete pokusit nejen odblokovat žádosti o odstranění obsahu, které jste podali, ale také žádosti třetích stran kvůli zastaralému obsahu nebo filtrování Bezpečného vyhledávání.

Podrobný přehled a návod jak pracovat s Google Search Console naleznete v článku Google Search Console: Kompletní návod, triky, postupy pro 2023.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit