Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Babí léto ve jménu updatů Google

Nová aktualizace jádra

Po několika drobných updatech bylo otázkou času, kdy Google vypustí skutečně rozsáhlou aktualizaci jádra – pro letošní rok již druhou. Společnost Google začala update zavádět 12. září a ačkoliv se první výkyvy ve vyhledávání projevily relativně brzy, společnosti jako Semrush či RangRanger na základě naměřených metrik potvrdily, že záříjový update má na kolísání pozic mnohem menší vliv než předchozí aktualizace jádra. Konkrétní zaznamenané metriky si můžete prohlédnout v článku magazínu Search Engine Land.

V případě, že vás tento update negativně zasáhne, neunáhlete se. Samotný Google potvrdil, že neexistuje žádný osvědčený postup, jak zvrátit dopad updatu jádra.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Update recenzí

Google se v září takzvaně “utrhl ze řetězu” a týden po aktualizaci jádra – přesněji 20. září – začal zavádět další update recenzí. Stejně jako předchozí update recenzí z července se i tento zaměřuje na užitečný a relevantní obsah. Do popředí by se tak měly dostat stránky, které návštěvníkovi mají skutečně co nabídnout. Kritéria recenzí vycházejí z kritérií updatu pro užitečný obsah. Google tedy klade důraz na autenticitu a jedinečnost recenzních článků a důkladné srovnávání produktů v těchto článcích.


Zdroj: Search Engine Land:

Google’s September 2022 core update hit fast but was less significant than previous updates

Google releases September 2022 product reviews update

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit