SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Whois

WHOIS je komunikační protokol a zároveň databáze konktatních informací o vlastnících internetových domén. V rámci jednotlivých států spravují přístup do databáze WHOIS národní registrátoři, což je v případě České republiky sdružení CZ.NIC. Nástroj whois lze použít jak ke kontrole vlastních domén, tak pro kontrolu domény někoho jiného. Můžete se dozvědět například o tom, kdo provozuje webové stránky a kde jsou servery hostovány, včetně některých podrobností o webhostingu.

Z této databáze čerpají také internetové vyhledávače. Informace, které zadávají vlastníci domén do této databáze, nemusí být veřejně přístupné. V případě neveřejných informací se například Google dívá na takové domény s určitým podezřením, protože se může jednat o domény registrované za účelem nekalých SEO praktik. Pokud se vyskytnou další podezřelé faktory související s činností takové domény (např. spamování obsahu, odkazové farmy nebo jiné manipulativní techniky), může Google sáhnout k penalizaci jejích stránek.

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Autor faktoru: Jan Vanžura (Collabim) & Tomáš Zahálka (SEO konzultant)

Které vyhledávače tento faktor ovlivňuje?

: Google
Pozitivně
: Seznam
Pozitivně

Míra závažnosti: Nízká
Typ SEO:
Technické (vývojáři)

Příklady z praxe

Přidat příklad z praxe

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit