Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Novinky v Google Search Console

Google Search Console dostává další vylepšení. Google se poslední dobou snaží přidávat do aplikace GSC nové funkce, které pomohou více uživatelům se správou jejich webů a pomohou jim odhalit potencionální potíže s jejich projektem v organickém vyhledávání. Nyní Google přichází s lepší kontrolou dat upozorněním na chyby pomocí emailů. Data ze Search Console přímo ve vyhledávání… Detail článku »

Google vypnul hodnocení a Q&A u místních firem

Google vydal prohlášení, že momentálně není možné přidávat hodnocení a otázky firmám a restauracím, které mají založený profil na Google My Business.  Toto opatření je pouze dočasné a je z důvodu COVID-19. Pokud budete chtít přidat recenzi, zobrazí se vám zpráva s hláškou, že během koranovirusu (COVID-19) nelze přidávat hodnocení. Google dále uvádí, že samozřejmě… Detail článku »

Google učí, jak si správně mýt ruce

Dnes, 20. 3. 2020 Google na své vyhledávací stránce spustil návod, jak si nejen během tohoto období mýt správně ruce. Po kliknutí na obrázek se spustí cca minutové video s postupem na mytí rukou. Na videu se objevuje kreslená postavička, která znázorňuje Dr. Ignace Semmelweise. Dr. Semmelweis byl první člověk, který vědecky prokázal, že mytí… Detail článku »

Nyní je pravý čas na to, řešit SEO

Situace ohledně COVID-19 je všem již známá, nemá tedy cenu ji zde popisovat. Faktem je, že pro mnoho podnikatelů a obchodů není tato doba moc přívětivá, musí omezovat či úplně zavřít své firmy a tím pádem i snižovat, či úplně zastavit propagaci svého zboží.  Nastává zde otázka, co mohu nyní udělat pro svoje podnikání? Odpověď… Detail článku »

Co znamená “skvělý obsah”? Zde je 6 rad.

Dnes už je jasné, že obsah je to hlavní a že dokáže stránky vytáhnout do prvních pozic ve vyhledávání.  Samozřejmě víme, že online svět se neustále mění a je potřeba se přizpůsobovat a být co nejvíce kreativní. Pokud nebudeme držet krok, můžeme první stránce SERPu zamávat. Předtím, než obsah zveřejníte, dejte si chvíli a zkontrolujte,… Detail článku »

Google vydal doporučení pro firmy postižené COVID-19

Události okolo COVID-19 se bohužel nedotknou pouze “offline” světa. Google nyní vydal několik rad, pro majitele účtů Google My Business, jak mají označit svoje pobočky, pokud je jejich provoz omezen právě díky COVID-19.  Podnikům se doporučuje, aby co nejlépe označili svoji provozovnu informacemi a upravili profil svojí firmy. Změna pracovní doby Pokud se Vaše provozní… Detail článku »

Google: Je v pořádku odkazovat na http

Opět tu máme zajímavost z Twitteru Johna Muellera z Googlu. Tentokrát otázka zněla, zda odkazy ze zabezpečené stránky https na stránku s http mohou být z hlediska SEO penalizované či znevýhodněné. Samozřejmě, z uživatelského hlediska je lepší, když odkaz vede na zabezpečenou stránku https. Působí to více důvěryhodně. Nicméně propojené weby https a http jsou… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit