SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Search Console ztratila data od 9.dubna až do 25.dubna

Vzpomínáte na výpadek Google Seach Console, které jsme si mysleli, že souvisejí s problémem s indexováním? Google řekl, že byl vyřešen s výjimkou reportů zpětných odkazů, který by měl být vyřešen v blízké době. Vyřešeno znamená, že data byla kompletně ztracena pro všechny zprávy s výjimkou zprávy o výkonnosti a namísto původních dat, budou vyplněna daty z 26. dubna.

Zde je jak to vypadá v GSC:

Google zveřejnil na své podpoře v překladu „GSC zaznamenala výpadek dat, který skončil 26. dubna. Výpadek ovlivnil všechny reporty kromě přehledu o výkonu. Všechna chybějící data od 9. do 25. dubna byla nahrazena údaji z 26. dubna, kdy data začala být znovu k dispozici. “

Chcete najít tzv. nízkovsící ovoce i na Vašem webu? Test metody Keywod golden ratio aneb Umístění v TOP10 na Google do 39,5 hodiny.

Což znamená, že data za těchto 16 dnů je zcela pryč pro všechny reporty kromě reportu výkonu.

Také to znamená, že je téměř nemožné skutečně vidět, jak špatně indexační chyba ovlivnila vaše konkrétní stránky, protože chyba začala kolem 5. dubna, ale pokračovala až do 11. dubna – existuje několik dní, kdy zpráva o pokrytí dat chybí.

Mějte to na paměti, když budete koukat do GSC, že těchto 16 dní obsahuje špatná data.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit