Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google častěji zobrazuje miniatury obrázků ve výsledcích mobilního vyhledávání

RankRanger, poskytovatel nástrojů pro SEO nástroje, oznámil, že Google zobrazuje miniatury obrázků ve výsledcích vyhledávání mobilních výsledků s větší frekvencí.

Co jsou miniatury obrázků? Miniatury obrázků v úryvcích výsledků vyhledávání v mobilním zařízení se zobrazují v okamžiku, kdy společnost Google zjistí, že v úryvku jednotlivého výsledku vyhledávání obrázek, který má jít spolu s názvem, adresou URL a textovým popisem stránky. Zde je příklad:

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Proč je to důležité? Představte si, že máte seznam výsledků vyhledávání na prvním místě a váš konkurent na místě druhém. To se dá předpokládat za úspěch, že? V tomto případě to je ale jinak. Váš konkurent má miniaturu obrázku ve svém seznamu výsledků vyhledávání a vy ne. Oči hledajícího mohou tedy přeskočit přes Vaši první pozici a přeskočit na svého konkurenta kvůli obrázku.

RankRanger také uvedl, že počet stránek s výsledky vyhledávání, které mají miniatury obrázků, vyskočil z přibližně 40 na přibližně 75 procent:

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit