Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Babí léto ve jménu updatů Google

Nová aktualizace jádra Po několika drobných updatech bylo otázkou času, kdy Google vypustí skutečně rozsáhlou aktualizaci jádra – pro letošní rok již druhou. Společnost Google začala update zavádět 12. září a ačkoliv se první výkyvy ve vyhledávání projevily relativně brzy, společnosti jako Semrush či RangRanger na základě naměřených metrik potvrdily, že záříjový update má na… Detail článku »

Co znamená užitečný obsah v rámci nového updatu Google?

Náš nedávný článek ve zpravodajství pojednával o plánovaném updatu Google. Ty z vás, které původní článek minul, trochu uvedeme do obrazu – update se zaměřuje na tzv. užitečný obsah. Mnozí majitelé webů publikují takové stránky, které se umisťují na předních pozicích ve vyhledávačích, ale nenabízí žádný uspokojivý obsah. Tyto stránky lákají na přitažlivý titulek, po… Detail článku »

Google se opět zaměřuje na (ne)kvalitní obsah

Je to něco málo přes týden, co jsme informovali, že Google vypustil další update pro recenzní články. Google se již delší dobu snaží upřednostnit kvalitní obsah před tím méně kvalitním a nyní představuje blížící se aktualizaci tzv. užitečného obsahu. Ta si klade za cíl skutečně oddělit zrno od plev a představit uživateli takový obsah, který… Detail článku »

Cesta za lepšími produkty: Google vypustil update pro recenze

Od dubna 2021 Google vypustil celkem tři aktualizace pro recenze produktů a nedávno v červenci 2022 byla odhalena čtvrtá. Ačkoliv se nejedná o standardní rozsáhlou aktualizaci jádra vyhledávače, je update relativně obsáhlý. Nicméně Google potvrdil, že jde o separátní aktualizaci. Update se zaměřil především na recenze produktů v anglickém jazyce (alespoň zpočátku), pravděpodobně se však… Detail článku »

Google Ads zakáže některé produkty pro zesvětlení pleti

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-ads-skin-lightening-products-33483.html Od června 2022 zakáže Google Ads některé produkty pro zesvětlení pleti. Žádné produkty pro zesvětlení pleti, které naznačují převahu jednoho odstínu pleti nad jiným, nebudou moci inzerovat ve službě Google Ads. Google uvedl: „V červnu společnost Google aktualizuje zásady týkající se nebezpečného a hanlivého obsahu v sekci Nevhodný… Detail článku »

Proč grafy Google Search Console kolísají

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-on-why-search-console-graphs-fluctuate-33488.html John Mueller z Googlu nedávno zveřejnil krátké video s otázkami a odpověďmi. Ve videu reagoval na to, proč grafy Google Search Console někdy kolísají. Odpovědí je, že buďto Google provedl nějakou změnu, nebo uživatelé něco změnili na své straně sami. To jsme tedy nečekali. John uvedl dva důvody,… Detail článku »

Rozsáhlý update Google je zde

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-may-2022-core-update-33482.html Minulý týden jsme psali o nepředvídatelnosti algoritmu vyhledávače Google. V článku jsme taktéž zmínili, že rozsáhlá aktualizace by měla být na spadnutí. Google skutečně spustil první rozsáhlou aktualizaci tohoto roku. Update byl spuštěn 25. května 2022. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že tato květnová aktualizace proběhla poměrně tvrdě. Přes… Detail článku »

Nepředvídatelnost algoritmu Google pokračuje

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-algorithm-update-tremors-instability-33471.html 16. května Google aktualizoval algoritmus vyhledávače – tedy přibližně 6 měsíců od poslední rozsáhlé aktualizace Google, která byla oficiálně potvrzena. Po aktuálním updatu se objevilo velké množství komentářů se stížnostmi na nestabilitu rankování ve vyhledávači Google. Update ze 16. května se zdál jako rozsáhlá aktualizace, nicméně není tomu… Detail článku »

Nárůst FAQ výsledků ve vyhledávání Google?

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-showing-more-search-results-with-faq-rich-results-33479.html SEO platforma Rank Ranger uvedla, že Google nyní zobrazuje výsledky FAQ (tzn. “často kladené dotazy”) ve výsledcích vyhledávání o 5 % častěji. Data ukazují, že Google zobrazuje výsledky pro často kladené dotazy u více než 27 % dotazů, oproti přibližně 22 % před několika dny. Je třeba však… Detail článku »

Změny v přehledech Google Search Console?

Jedná se o volný překlad článku https://www.seroundtable.com/google-search-console-coverage-to-pages-reports-33458.html Pamatujete si na nedávnou zprávu ohledně indexace stránek s videem? Vypadá to, že Google má zřejmě v plánu přejmenovat přehled „pokrytí“ na přehled „stránek“. Google sdílel screenshoty z nástroje při představení dema na Google I/O. Původní menu obsahovalo položku “přehled pokrytí”, která byla dle screenshotů nahrazena položkou “přehled… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit