Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Silvestrovský Google Doodle

Je již zvykem, že Google na různé významné události vytváří speciální úvodní obrázek při vyhledávání. I letos zde tedy máme “doodle” na oslavu nového roku 2021. Pokud zadáte do vyhledávače [nový rok] nebo kliknete na Doodle, který vás k tomuto vyhledávání přesměruje, uvidíte na pravé straně knowledge panel. V tomto panelu znalostí je kužel, pokud… Detail článku »

Google zobrazuje krátká videa z TikToku a Instagramu v SERPu

Letos v dubnu Google testoval zobrazování krátkých videí uživatelů z různých sociálních sítí v organickém vyhledávání. Nejprve se objevili YouTube videa a následně i TikTok a Instagram. Nyní to vypadá, že Google toto vylepšení oficiálně spustil a uživatelé mohou tak videi listovat i ve vyhledávání Googlu. Na screeny dalších uživatelů se můžete podívat v tomto… Detail článku »

Structured Data Testing Tool zůstane funkční.

Letos v červenci Google oznámil, že přestane podporovat nástroj pro testování strukturovaných dat. Toto oznámení se setkalo s vlnou. odporu od specialistů A webmasterů  Vzhledem k tomu, že byl nástroj hojně využíván, zpětná vazba od uživatelů na Googlu byla tak obrovská, že se Google rozhodl tuto testovací utilitu zachovat, nicméně bude na doméně schema.org  Přesun proběhne… Detail článku »

Ruční žádost o indexaci stránky je zpět!

Včera večer Google zveřejnil na svém Twitteru zprávu, na kterou čekal snad každý SEO specialista. Google opět spustil v Search Console žádost o ruční indexaci! A pro ty, kteří se SEO začínají, co je vlastně žádost o ruční indexaci? Můžete požádat o to, aby Google kontrolovanou adresu URL indexoval. Indexování může trvat až jeden nebo dva… Detail článku »

Google My Business video maker

Google spustil aplikaci pro vytvoření propagačního videa Google my Business Video Maker. Je zdarma a volně k použití.    Videa, která zde můžete vytvořit jsou jednoduchá a dají se použít k propagaci na vašem webu, profilu, či Facebooku. Přístup k tomuto programu najdete na zde. Nejprve si vyhledáte svojí firmu.  A poté do videa přidáte informace… Detail článku »

Prosincový Google Core update 2020

Google dokončil vypuštění prosincového Core update vyhledávacího algoritmu. Postupné spouštění začalo již 3.prosince a trval cca 13 dní. Kolem 4. prosince byly zjištěny velké výkyvy ve vyhledávání. Nicméně o několik dní později se vše srovnalo a nebyl znatelný žádný zásah až do 10. prosince. Zde přišla druhá vlna změn, nicméně nijak razantní. Řada SEO specialistů… Detail článku »

Závažná bezpečnostní chyba v Contact Form 7

Vážná chyba byla objevena v pluginu Contact Form 7, který slouží pro odesílání poptávek a zpráv ve WordPressu. Vydavatelé Contact Form 7 již vytvořili aktualizační balíček, který opravuje tuto chybu. Problém v bezpečnosti spočíval v tom, že bylo přes kontaktní formulář možné odeslat zavirovaný soubor, který se dostal do databáze webu a umožnil útočníkům převzít… Detail článku »

Bing Webmaster Tools nyní podporuje Microsoft Clarity

Microsoft do své webové služby pro sledování webu (podobné jako Google Search Console) integroval další nástroj – Microsoft Clarity. Microsoft Clarity je free-to-use služba, která vám dovolí sledovat, co přesně na vašich webových stránkách uživatelé sledují a na co klikají. Stejné funkce nabízí například Hotjar. Tzv. heatmapy můžete využít při optimalizaci vašich webových stránek z… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit