Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Problémy s latencí Universal Analytics nebudou plně vyřešeny, říká Google

Jedná se o volný překlad článku https://searchengineland.com/universal-analytics-real-time-latency-issues-wont-be-fully-fixed-says-google-383719

Google zareagoval na stížnosti, že hlášení Google Analytics v reálném čase je v rámci Universal Analytics 3 vypnuté a
nepřesné, a uvedl, že problém plně nevyřeší. Google reagoval na vlákno pro sledování problémů a uvedl, že technický tým „nebyl schopen tento problém plně odstranit“. Google dodal, že společnost „již nehledá řešení tohoto problému“.


Jaký je problém


Mnozí majitelé webů rádi sledují analýzy v reálném čase, konkrétně na Universal Analytics, protože tím zjistí, co je právě na jejich webových stránkách trendy. Analýzy GA4 v reálném čase ukazují posledních zhruba 30 minut, zatímco Universal Analytics zobrazí data v řádech několika minut, nikoli 30 minut. Začátkem tohoto měsíce si majitelé stránek všimli, že analytika v reálném čase v Universal Analytics, neboli Google Analytics 3, byla vypnutá nebo zpožděná. Google problém potvrdil, ale nepodařilo se mu jej plně vyřešit.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Řešení Google


Google zveřejnil „usnesení“, ale toto řešení není oprava – pouze informuje, že Google se vzdal řešení problému. Zde je sdělení Google:

Jak jste sami uvedli, měli jste problém s vytvářením přehledů v reálném čase ve službě Classic Analytics. Náš produktový a technický tým tento problém rozsáhle prozkoumal, aby našel hlavní příčinu, ale po několika zásahů do reportu se nám nepodařilo problém zcela odstranit.

Vzhledem k tomu, že tento problém je dočasný a že služby „Google Analytics 4“ (GA4) mají vylepšený přehled v reálném čase, který tímto problémem netrpí, již se nesnažíme tento problém vyřešit. Doporučujeme počkat několik minut, než se v přehledech UA v reálném čase zobrazí přesná čísla, nebo vás vyzýváme, abyste zvážili implementaci služby GA4 vedle své stávající služby Universal Analytics a tím získali přístup k naší nové generaci přehledů v reálném čase (centrum nápovědy: https://support .google.com/analytics/answer/9744165?hl=cs&ref_topic=9143232).

Chápeme, že může být frustrující slyšet toto po tolika měsících čekání, ale vězte, že jsme vyčerpali všechny možnosti, než jsme dospěli k tomuto závěru. Bohužel nebudeme schopni dále pomoci s odstraňováním problémů s inflací/deflací v reálném čase.


Co dělat


Google říká, že buď (1) počkejte „několik minut, než uvidíte přesná čísla v přehledech UA v reálném čase“, abyste zjistili, zda se správně načtou, nebo (2) implementujte GA4 pro analýzy v reálném čase. Obojí se nezdá jako dobré řešení, ale když Google ukončí UA3 pro GA4, není pravděpodobné, že by Google vyřešil problémy s UA3.


Proč nás to zajímá


Pokud si všimnete, že vaše analytická data v reálném čase jsou v Universal Analytics vypnutá, nejste sami a Google to pravděpodobně nikdy neopraví. Musíte se tedy přizpůsobit a pochopit, že to, co vidíte (nebo nevidíte) v analýze UA3 v reálném čase, není v reálném čase ani přesné. Sdělte to svým klientům, aby si toho byli také vědomi.

Jedná se o volný překlad článku https://searchengineland.com/universal-analytics-real-time-latency-issues-wont-be-fully-fixed-says-google-383719

Nejaktuálnější a podrobný přehled platformy Google Analytics 4 neboli GA4 naleznete v našem článku Google Analytics 4 (GA4): Kompletní průvodce a návod pro rok 2023.

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit