Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Jarní úklid: některé značky pro rozšíření sitemapy budou zrušeny

Jedná se o volný překlad článku https://developers.google.com/search/blog/2022/05/spring-cleaning-sitemap-extensions

Google v průběhu let zavedl řadu značek (tagů) a atributů značek pro rozšíření sitemapy – konkrétně se jedná o rozšíření Obrázek a Video. Většina těchto značek byla přidána, aby majitelé stránek mohli snadněji posílat data do vyhledávání.

Po vyhodnocení se v Googlu rozhodli oficiálně ukončit podporu některých značek a atributů a odstranit je z dokumentace. Zastaralé značky nebudou mít po 6. srpnu 2022 žádný vliv na funkce indexování a vyhledávání.

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Pokud jste vývojářem pluginů pro sitemapy nebo spravujete vlastní soubory sitemap, není vyžadována žádná okamžitá akce. Tyto značky a atributy můžete ponechat na místě. V budoucnu může Search Console zobrazovat varování, jakmile budou tyto aktualizace zahrnuty do dalších verzí schémat pro rozšíření obrázek a video.

Google doufá, že zjednodušením těchto rozšíření také uživatelé budou moci snížit komplexitu svých zdrojových kódů a sitemapy budou obecně méně nepřehledné.

Jedná se o volný překlad článku https://developers.google.com/search/blog/2022/05/spring-cleaning-sitemap-extensions

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit